Un caz grav: ciroza hepatica si icter

12-04-2007
Crenguta
Nu este medic/terapeut
Crenguta
Buna ziua,

Va scriu intr-un moment de disperare. Tatal meu a fost diagnosticat in februarie 2007 cu hepatocarcinom grefat pe ciroza hepatica. Tumora are 16 cm. A facut icter. Nimeni nu vrea sa-l opereze. Are 71 de ani, nu bea, nu fumeaza. Boala s-a declansat deodata lasandu-ne pe toti fara cuvinte. Bilirubina a ajuns la 27 de la 1, 06. A fost chemat pentru raze la Fundeni, dar din cauza amanarilor( o luna de zile am fost plimbati...ca nu merge aparatul..), boala a evoluat rapid.Eram in stare sa facem orice. Pe unde am fost, toti au ridicat din umeri. Ia Ursofalk, furosemid( i s-au umflat picioarele), nu are pofta de mancare. El care era mereu activ...chiar daca are o varsta trebuie sa moara in chinuri? Nu stiu ce sa facem. Suntem disperati. Nu vreau sa-l vad luand morfina, mi se rupe inima numai gandindu-ma la asta. Anul trecut a avut melena, iar doctorii nu au fost in stare sa ne dea un bilet de trimitere catre un spital dotat. Au ridicat din umeri spunandu-ne ca poate fii de la stomac...cancer..nimeni nu stia nimic. Acum e prea tarziu sa-l mai salvez? Nu are dureri. Am mers si la chirurgi..dar raspunsul e nu. Va rog din suflet, ajutati-ma!
Va multumesc.
7 comentarii
0
15-04-2007, ora 00:00
ocatarm
Nu este medic/terapeut
ocatarm
se mai poate actiona, zic eu cu produse naturiste. va recomand cu caldura produsele Vita Crystal.

unchiul unei prietene avea cancer la colon cu metastaza in caile biliare, a facut hepatita mecanica si era galben pe toata suprafata pielii.a facut metastaza generalizata.de la cluj Institutul Oncologic l-a trimis acasa, doctorul zicand ca mai are cam 2 saptamani de trait.A luat produse pe baza de flavonoide si iata ca au trecut 5 saptamani de atunci, nu mai este galben decat un pic pe fata, se simte mult mai bine, a capatat putere si zic eu se va vindeca daca continua tratamentul naturist.
0
07-05-2007, ora 00:00
Crenguta
Nu este medic/terapeut
Crenguta
Eram sigura ca-mi veti sterge mesajul!
Sa va fie rusine!
0
07-05-2007, ora 00:00
ocatarm
Nu este medic/terapeut
ocatarm
ce mesaj v-am sters?
0
07-05-2007, ora 00:00
Crenguta
Nu este medic/terapeut
Crenguta
Scrisesem tot ce am patit prin spitale.Oricum orice comentariu e de prisos.
Tatal meu a murit lunea trecuta.
0
07-05-2007, ora 00:00
ocatarm
Nu este medic/terapeut
ocatarm
imi pare rau pt tatal dvs. Dumnezeu sa-l odihneasca in pace.
si eu am trecut prin tot felul de "patanii" cu tatal meu vara trecuta prin spitale.pot chiar afirma ca un medic "l-a ajutat sa moara" desi mai avea de trait. dar ce sa faci?
sa-l dai in judecata pe tampit?
numai bine va doresc
0
08-05-2007, ora 00:00
Crenguta
Nu este medic/terapeut
Crenguta
Vom da in judecata spitalul din provincie pentru incompetenta. Tatal meu a suferit prea mult ca sa las niste dobitoci sa doarma linistiti.
Le voi face viata un chin..asa poate voi avea cugetul impacat.
Va multumesc pentru mesaj.
O zi buna!
0
09-05-2007, ora 00:00
ocatarm
Nu este medic/terapeut
ocatarm
Puteti face sesizare la Colegiul Medicilor.Se va scrie in caracterizarea medicului respectiv rezultatul anchetei Colegiului.
Va doresc succes!
Noi nu am mai avut nici un chef de tevatura dupa moartea tatalui meu.
Numai bine!

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: