Un SFAT!!!

04-05-2008
vio43
Nu este medic/terapeut
vio43
Am 43 de ani, iar acum 8 ani am suferit o operatie de fibrom, in urma careia mi s'a extirpat :uterul, colul uterin si partea stanga.dupa aceasta operatie aprox 6 luni mi'a cazut vezica in vagin, neputand elimina toata urina producandu'se o infectie si avand un singur rinichi imi este teama de a nu produce imbolnavirea acestuia.Recent am fost la un consult ginecologic unde am efectuat frotiu, rezultatul fiind tip 2 si mi s'a spus k trebuie facuta o interventie chirurgicala ptr ridicarea vezicii.Datorita faptului k lispesc uterul si colul uterin situatia devine complicata deoarece vezica nu are de ce sa fie legata.Medicul mi'a explicat k ar exista niste benzi de ridicare a vezicii, dar nici aceasta solutie nu este favorabila.Medicul urolog mi' spus ca ar fii o solutie cu operatia BURCI( nu stiu daca asa se scrie corect ). Daca aveti informatii despre aceasta operatie va rog astept o explicatie si un sfat totodata. Ce pot face???
1 comentarii
0
29-06-2008, ora 00:00
mariapetrescu47
Nu este medic/terapeut
mariapetrescu47
aceiasi problema aceiasi recomadare pt operatia burk eu incerc acum antibioticul zanotin si med vesicare si vad ceva ameliorari operatia are efect doar 1 an
si iar cade
am inteles ca sunt niste metode noi cu laser dar trebuie sa ne interesam tinem legatura daca vrei fac tratamente naturiste si ma simt bine daca vrei scrie si iti recomand sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.