Umflatura vas penis

26-05-2009
stefan232
Nu este medic/terapeut
stefan232
Buna ziua! Am si eu o problema si sunt cam agitat si incerc sa evit sa contactez vreun doctor personal. Este vorba despre un vas care pleaca dinspre soldul meu stang catre baza penisului. Nu stiu cum se numeste acest vas si nici nu am gasit pe internet. Ieri(25.05.2009) am simtit o umflatura liniara probabil a acelui vas de care va spuneam dar nu ajunsese inca la penis si m-am gandit ca poate trece de la sine. Singura durere care o simteam era atunci cand trageam de pielea penisului(scuzati lipsa limbajului medical) spre exterior, adica spre varful penisului. Cand pielea se intindea simteam o mica durere provocata de acel vas.
Astazi cand m-am trezit nu erau mari schimbari dar mai spre seara am observat ca umflatura s-a extins pana la baza penisului si este mai sensibil la miscarea pielii si chiar la schimbarea pozitiei din sezut in drept. Nu stiu daca are vreo legatura dar umflatura respectiva trece exact pe sub un aparent cos care eu l-am stors pe data de 23-24 mai. Nu am mai avut niciun contact sexual cu cineva de vreo luna iar ultimul contact a fost cu o prietena cu care am stat 7 luni impreuna.
Am 19 ani. Vreau sa stiu in special daca se poate rezolva fara vreun fel de interventii chirurgicale, adica doar prin pastile sau eventual daca trece de la sine.

Multa stima!
1 comentarii
0
27-11-2011, ora 11:22
Alin26
Nu este medic/terapeut
Alin26
si eu am acceasi problema spunemi te rog daca ai scapat si cum?????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.