Umflatura pe peretele interior al obrazului

17-09-2010
untip
Nu este medic/terapeut
untip
Buna ziua, numele meu este Ioan, am 21 de ani.As avea si eu cateva nelamuriri, macar pana o sa pot merge la un medic.momentan am un program prea incarcat si nu mi pot face timp.La una dintre masele, mi a aparut un abces, nimic nou, ma asteptam sa se intample, tocmai ma pregate am sa ajung la un dentist.Pe langa asta, ma durea foarte tare obrazul, efectiv...o durere separata, nu de dinte sau gingie.Mi s a umflat toata partea dreapta, am crezut ca e de la abces.dar nu e.M am uitat intr un final, si in interior, pe peretele obrazului, e ca o crescatura (umflatura), foarte dubioasa..Acum intrebare, inainte sa mi apara abcesul, mi s au umflat acei ganglioni de sub dinti, exact de sub maxilar, destul de tare, mi s a recomandat de catre medic 10 zile de augumentin.intre timp a aparut si abcesul..si aceasi "chestie".sa fi aparut din cauza antibioticelor? Eu stiu.candida? Ma puteti ajuta cumva? As ramane recunoscator !
1 comentarii
0
17-09-2010, ora 21:57
untip
Nu este medic/terapeut
untip
Aaaaa, uitandu ma mai bine, arata ca o iritatie..pe o portiune de 5 cm..mai multe umflaturi..de culoare alba.dureroase
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.