In spatele urechii drepte, am o umflatura, tare si nedureroasa, ca si cum osul s-ar fi lungit | Forumul Medical ROmedic

In spatele urechii drepte, am o umflatura, tare si nedureroasa, ca si cum osul s-ar fi lungit

30-03-2010
andreiiasi
Nu este medic/terapeut
andreiiasi
Bun, ma numesc Alex, sunt din Iasi si am descoperit niste chestii ciudate, sunt panicat 100 %, nu pot sa dorm, ma gandesc la ce e mai rau..
Sa va spun despre ce e vorba, in spatele urechii drepte, am o umflatura, tare si nedureroasa, ca si cum osul s-ar fi lungit, pare o prelungire a osului, e ciudat..pe ea si in jurul ei am mici ganglioni ovali care se misca la palpare.
Pe urechea stanga nu am acel "os" atat de iesit si umflat dar am cativa ganglioni mici in spatele ei..
Pe gat/ceafa, partea dreapta...am iar un ganglion care ma deranjeaza, inflamat..
Singurele probleme locale, am vreo 5-6 carii, vreo 4-5 dinti/masele sparte, si pe partea stanga si pe dreapta plus un dinte cu nerv umflat...inflamat. Nu stiu ce legatura ar putea avea una cu alta, infectiile dentare cu acele umflaturi, dar sper din tot sufletul sa aiba...
Ma gandesc numai la Hodgkin si gandul asta ma sperie teribil, am pana-n 25 de ani... mai am putin de asteptat pana ajung la medic, dar pana atunci...nu pot sa dorm.. :(
Alte probleme : maini, picioare / reci/ fierbinti, depinde...de obicei le am reci...noaptea fierbinti...si greutate redusa, 60 kg / 1, 78...dar chestia cu greutatea e singura care o stiu cu siguranta ca asa sunt din totdeauna, de cand ma stiu sunt slab...de mic.

Spuneti-mi, cei care au aceasta boala, sau cunosc pe cineva... sa ma anunte daca am ceva simptome, inca nu pot sa-mi fac curaj sa ma duc la medic, nici macar n-am ajuns acasa...dar ma sperie rau de tot gandul.
6 comentarii
0
30-03-2010, ora 20:53
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Mai Alex, nu te panica de pomana. Mai inainte a intrat o fata aici tot cu ganglioni umflati - la maxilare - din cauza maselelor cariate. De la infectii apar usor astfel de unflaturi. Rezolva-ti infectiile si nu mai citi de boli in internet.
0
30-03-2010, ora 21:39
andreiiasi
Nu este medic/terapeut
andreiiasi
merci frumos scarface dar imi e drestul de greu sa ma calmez, am incercat...
ce sa fac, mai am putin de asteptat si o sa vad cu ochii mei (cu toate ca mi-e teama, groaznic de teama)...
0
31-03-2010, ora 09:08
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce oras locuiesti ?
0
31-03-2010, ora 09:09
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pardon. Am vazut ca ai scris deja. Mergi la Dr. Raceanu si te poate ajuta:
Dr. Raceanu - Iasi / Tel 0232 410 208 sau 0332 435 525
0
31-03-2010, ora 18:37
andreiiasi
Nu este medic/terapeut
andreiiasi
Salut,
merci mult...am ajuns la medicul de familie..
diagnostic : faringita si amigdalita acuta, merci mult..m-am mai linistit.
0
25-05-2010, ora 19:30
George12
Nu este medic/terapeut
George12
Buna!am si eu o problema...sunt foarte speriat...mi se pare ca la ceafa am 2 ganglioni umflati...am fost la 4 medici ORL-isti...sunt foarte speriat!!! de la ce poate sa fie????am facut un tratament cu ZINNANT inainte 10 zile si acm mi-au descoperit reflux gastro-esofagian...imi este frica sa nu fie cumva cancer sau ceva!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum curățăm corect urechile
  •