Umar îngheţat

11-08-2013
viorelada
Nu este medic/terapeut
viorelada
Buna ziua, as dori si eu un răspuns.Am citit si mi-am dat seama ca toate simptomele mele sunt ale acestui 'umar îngheţat'-senzatie de rece, durere la ridicarea bărbatului, la durerea lui spre spate, mă doare mai rău noaptea mai ales dacă dorm pe acea parte si noapte tot timpul trebuie sa îl ţin acoperit.Exista vreun tratament pentru aceasta boala?Am 53 de ani si sunt in perioada instalarii menopauzei, cu diferite probleme hormonale-polipi extirpati prin chiuretaje -rezultate bune biopsic.Am fost operata de curând de Hermes de disc L5-S1'.multumesc
2 comentarii
0
11-08-2013, ora 06:42
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
Durere la ridicarea barbatului?????...cum e aia..
0
11-08-2013, ora 07:26
viorelada
Nu este medic/terapeut
viorelada
Imi cer scuze, am gresit, era vorba de 'ridicarea bratului' nu stiu cum a aparut 'barbatului'si nu am recitit textul.Deci nu a fost o gluma si nici nu am dorit sa fiu vulgara.Astept totusi un raspuns.Multumesc si inca o data, scuze !

De fapt s-au strecurat mai multe greseli, probabil pentru ca scriu de pe un leptop care este folosit in limba engleza si mai scrie ce vrea el.Revin:'durere la ridicarea bratului, la ducerea lui spre spate', noaptea trebuie sa-l tin acoperit, de altfel este perioada cea mai dureroasa.am fost operata de hernie de disc L5-S1 de curand, iar perioda de instalare a menopauzei imi creeaza neplaceri.De asemenea am si un diabet usor, mentinut in limite cu diaprel-30.Nu stiu daca acestea au vreo legatura intre ele.Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: