UTROGESTAN

22-02-2009
mihaela007
Nu este medic/terapeut
mihaela007
De cateva luni am inainte de ciclu o secretie maronie cu 3-4 zile inainte de ciclu (la inceput doar pateaza iar inainte de ciclu e un pic mai multa ) Ciclul este regulat la 26 zile + sau - 2 zile.Am facut analizele hormonale, ziua 7, 14, 21- FSH, estradiol LH, progesteron si cele de tiroida TSH T3 T4 si toate se incadreaza in limite normale. Ovulatia se produce in fiecare luna, monitorizata cu temperatura bazala Dr.ginecolog a zis ca as avea o insuficienta luteala si un deficit de progesteron si mi-a prescris UTROGESTAN 10 zile din ziua 16-25, .Mentionez ca progesteronul in ziua 21 e in limita normala.Ciclul dureaza 5 zile + acea secretie dinainte de CM, fara dureri, nu e abundent. Intrebarea mea daca puteti sa ma ajutati, este daca Utrogestanul poate sa imi regleze ciclul si sa dispara acele secretii sau ma poate deregla? La cat timp dupa ce termin cele 10 zile de tratament vine ciclul, la 26 zile cum il aveam normal sau poate intarzia? imi cer scuze pt mesajul cam lung si va multumesc pt raspunsuri.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.