Am uterul retrovers si imi doresc un copil

03-02-2010
TANIKA
Nu este medic/terapeut
TANIKA
Salutare.
ma numesc Tanea sunt de 2 ani casatorita si imi doresc un copil dar am uter retrovers se poate sa am copii cu asa problema?

Multumesc!
6 comentarii
0
03-02-2010, ora 20:25
anett
Nu este medic/terapeut
anett
din propria experienta iti spun ca se poate sa ramai insarcinata.insistati !
0
04-02-2010, ora 09:48
TANIKA
Nu este medic/terapeut
TANIKA
mersi anett nu ne vom pierde speranta dar as vrea niste sfaturi ca nici nu mai stim ce sa facem.si la medic am fost de nenumarate ori si nimic.va rog ajutati-ma !!!!!!!!!!!!!
0
09-02-2010, ora 11:10
anett
Nu este medic/terapeut
anett
nu va pierdeti speranta...medicii sunt neputinciosi de multe ori, numai Dumnezeu face minuni.aveti rabdare si credinta.

" Cere si ti se va da"
0
11-02-2010, ora 15:48
Raly90
Nu este medic/terapeut
Raly90
Buna Tanea, si eu am uterul retrovers si mam informat f mult despre acest subiect, si uterul retrovers nu sta in calea unei sarcini deoarece spermatozoizi patrund in uter indiferent de forma lui, iar o data ce ramai insarcinata dupa cel mult 5 luni din cauza greutatii bebelusului uterul revine la forma normala, eventual daca problema uterului este f grava bebelusul nu are loc sa se sezvolte normal.(f rara, ma gandesc ca nu e cazul)ce varsta ai?alte probleme ginecologice?sotul tau e sanatos?BAFTA nuti pierde speranta, bebele va aparea knd nu te astepti.
0
12-02-2010, ora 13:32
TANIKA
Nu este medic/terapeut
TANIKA
buna Raly !iti multumesc pentru sfat si numai bine.
0
18-03-2010, ora 12:10
daysa
Nu este medic/terapeut
daysa
am 38 de ani si am uter retrovers de cand ma stiu/am 2 copii frumosi si am facut si 3 chiuretaje/acum am sterilet de frica sa nu mai raman gravida/e groaznic la chiuretaj
Dar prima sarcina am pierdut-o/nu stiam ca nu am voie sa fac efort
asa ca nu e grav
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Pregătirea pentru sarcină
  •