Nu stiu cum o.b-ul mi-a alunecat in uter...

21-10-2007
scarlett
Nu este medic/terapeut
scarlett
Am avut o intamplare nu prea placuta, imi e teama sa o numesc grava. Nu stiu cum o.b-ul mi-a alunecat in uter...cum poate fi scos? E nevoie de operatie? E dureroasa procedura?
Cer sfatul unui medic. Va rog sa-mi raspundeti, sunt foarte speriata!
4 comentarii
0
21-10-2007, ora 00:00
pasca
Nu este medic/terapeut
pasca
In uter?nu cred...poate in vagin.E altceva.Incearca chiar tu singura sa stai cu picioarele departate in pozitia piticului ca si cum ai vrea sa faci lipsa mica si introdu-ti cu mare grija degetele pana ce il vei simti.Apoi incearca fara sa te agiti sa ti-l scoti.Ne poate sa fii ajuns departe.Succes.
0
21-10-2007, ora 00:00
scarlett
Nu este medic/terapeut
scarlett
Am incercat si nu e absolut nimic. De asta am zis uter. Nu poate inainta? Sunt foarte speriata
0
01-11-2007, ora 00:00
patty
Nu este medic/terapeut
patty
ar fii mai bn sa consulti un medic pt ca am auzit astfel de cazuri si s-a ajuns la operatie...nu vreau sa te sperii dar...bafta
0
12-12-2007, ora 00:00
cla007
Nu este medic/terapeut
cla007
vaginul este destul de mare. cam mica probabilitatea sa-ti fi ajuns in uter. daca intr-adevar nu reusesti sa-l scoti, consulta un medic. ar fi cel mai indicat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Când apare ruptura uterină
  • Informează-te despre fibromul uterin
  •