Urgent: se poate vedea metadona in sange dupa 4 luni?

16-12-2011
ALY85
Nu este medic/terapeut
ALY85
m am lasat d metadona akm 4 luni...ieri am fost sa mi fac analizele la sange si urina pt k sunt insarcinata...se poate vedea metadona in sange dupa 4 luni?
sau in urina?
8 comentarii
0
28-12-2011, ora 21:51
Marian Costel
Nu este medic/terapeut
Marian Costel
ai consumat asa cv cand erai insarcinata? sincer nu vreau sa te sperii dar am multi prieteni care fumeaza asa ceva si stiu persoane dragi care au si murit de la ele in cazul tau pentru sarcina este foarte nasol lasate de asa ceva pentru toata viata nu mai fuma nu mai baga prafuri pastile sau injectii lasale deoparte pentru toata viata! si nu nu se vede dupa 4 luni da asta nu inseamna k te incurajez sa mai bagi
0
05-06-2012, ora 19:06
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Bai Marian, metadona nu se fumeaza, frate.
0
10-06-2012, ora 17:00
florykitty
Nu este medic/terapeut
florykitty
Ma droghez de foarte mult timp, dar metadona nu se fumeaza, poate altii rad de tine, dar crede=ma ca nu se fumeaza, doar heroina se poate fuma, ar trebui sa te documentezi putin, eu daca iti zic ca imi injectez marihuana ma crezi?
0
12-06-2012, ora 11:21
Marian Costel
Nu este medic/terapeut
Marian Costel
Cheyenne pe cat punem pariu ca iti aduc persoana care nush cum o face exact ca nu sunt consumator dar iti dovedesc ca se poate fuma!
0
17-06-2012, ora 15:05
Cheyenne
Nu este medic/terapeut
Cheyenne
Nu se poate. Daca tu stai sa ii crezi pe toti, atunci poti deveni chiar si un Dumnezeu.
0
05-08-2012, ora 21:54
freeway
Nu este medic/terapeut
freeway
oare nu poti sa aplici praful pe tigara sau sa inmoi tigara in substanta diluata..?!?!

bine, sa nu o luati de buna, intreabam si eu..

numai bine
0
31-10-2012, ora 06:54
sorin982
Nu este medic/terapeut
sorin982
mi-am injectat sintalgon cu DIA cu LEVO, ce mai cu toata familia benzodiazepinelor si dupa ce se dadeau teste pentru benzo am dat-o pe meta cu IMOVAN(deci cred ca sunt un mic cunoscator) dar nu am auzit meta fumandu-se si mai ales ca aici (in belgia) am luat lichida, lichida cu sirop, injectat lichida;am luat o pastila cat o ampicilina care continea metadona cat 50 de pastile de sintalgon, apoi si aia injectata, , , , am ajuns la 300mg injectate pe zi, adica 140 sintalgon(NU MINT, NU AM DE CE, NU E O LAUDA) dar vreau sa zc ca e prima oara cand aud de metadona fumata
0
31-10-2012, ora 07:00
sorin982
Nu este medic/terapeut
sorin982
si inca ceva, ca raspuns la ce a intrebat ALY82, eu stiu ca metadona dispare in cel mult 96 ore adica 4 zile, stiu ca sevrajul (de meta) incepe in max 48 de ore (2 zile )si dispare in 720 ore(30 de zile).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  • Sarcina si fericirea
  • De ce consuma tinerii droguri?
  • Vaccinul pentru tratarea dependenței de heroină
  •