dupa sex anal, am senzatii ciudate la nivelul penisului

26-11-2012
axelalex
Nu este medic/terapeut
axelalex
buna ziua. este posibila aceasta situatie? fac sex normal, neprotejat, cu prietena mea de o luna si jumatate si nu am avut nici o problema. Am facut sex anal de curand, si inca din seara cu pricina am avut niste senzatii ciudate la nivelul penisului ca niste intepaturi.din a doua zi au inceput problemele: usoara usturime la urinat, scurgere uretrala si mancarimi de-a lungul uretrei.am si mancarimi in anus (nu in jur).si am senzatia ca am mancarimi peste tot.
deci in concluzie, este pusibil ca fata sa aiba un vagin sanatos iar rectul sa fie cu probleme???
3 comentarii
0
26-11-2012, ora 18:36
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
buna seara,
sexul normal = sanatate
sexul anal= poti sa te astepti la de toate..?!?

Atentie la NEATENTIE!
numai bine,
p.s.
un control medical..ar fii ok.
0
26-11-2012, ora 18:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
sexul anal.
presupune sa "intre" de unde ies fecalele?!?


ti-ai raspuns singur la intrebare= NU-I TOTUNA!
0
26-11-2012, ora 18:52
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Tu compari vaginul cu anusul? Ia gandeste-te putin...exista materii fecale in vagin?Ai macar idee la ce riscuri va expuneti atat tu, cat si partenera ta practicand sexual anal?
- Infectii cu Chlamidia, HIV, HPV, HSV, parazitare, giardioza, e-coli, microsporidii/ Cancer anal/ Gonoree/ Hepatite virale de tip B si C/ Hemoroizi si fisuri anale/ Ureaplasma urealitica, etc

Daca nu te-ai speriat suficient si ai de gand sa practici in continuare sexul anal, tine macar cont de cateva lucruri:
- anusul trebuie sa fie curat si intestinul gol pentru ca igiena locala este esentiala.
- dupa sex anal e importanta asigurarea igienei inaintea practicarii altui tip de sex (vaginal sau oral) pentru a prevenii infectiile bacteriene.
- foloseste neaparat prezervativ pentru ca in anus exista un numar mare de bacterii

Consulta urgent un urolog pentru e clar ca bacteriile dau chef cu penisul tau!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul anal
  •