URGENT!! HELP ME! efecte postinor?

19-11-2008
just_me_a
Nu este medic/terapeut
just_me_a
am avut un contact sexual neprotejat la inceput dupa care am folosit prezervativul. am luat postinor dupa mai bine de 48 ore. exact in ziua in care trebuia sa-mi vina ciclul, mentionez ca acesta este regulat, a aparut o sangerare maronie, de intensitate foarte redusa...aceasta este a treia zi de cand am aceasta sangerare.am toate simptomele cm, ma dor sanii ingrozitor, ovarele insa aceasta sangerare este la fel de redusa ca in prima zi, insa durerile se accentueaza. avand in vedere faptul ca nu a ejaculat in mine si ca am luat postinor este vreo posibilitate sa fiu insarcinata? am facut si un test de sarcina insa aceasta a iesit negativ...sa fie oare aceasta sangerare de intensitate redusa ciclul menstrual si sa fie astfel din cauza administrarii postinorului?
2 comentarii
0
19-11-2008, ora 23:52
bebetzica
Nu este medic/terapeut
bebetzica
de multe ori din cauza acestei pastile apar mici modificari hormonale. incearca sa nu iei mai mult de 2 pe an.
0
20-11-2008, ora 00:05
just_me_a
Nu este medic/terapeut
just_me_a
avand in vedere ca am facut testul de sarcina si a iesit negativ...ar trebui sa stau linistita, nu?sunt cam nelinistita din cauza acestei sangerari diminuate care nu stiu de fapt ce este...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul