URGENT!!! s-ar putea sa fie candidoza??

11-09-2008
claudiu_x21
Nu este medic/terapeut
claudiu_x21
buna, am 14-15 ani si de o saptamana si ce ceva mi-au aparut niste pete rosii pe capul penisului nu foarte mari sub forma unor bubite care au trecut si s-a format o pata rosie in locul unde erau inainte-din auzite mam tratat cu ceai de musetel iar aceea pata rosie a inceput sa-si piarda din acea culoare si sa ajunga la culoarea normala a "penisului" dar cand credeam ca totul e rezolvat au inceput sami apara niste bubite mici mici sub forma de cosuri asa da fara substanta daia in ele doar forma(3 la numar si pe acea piele de acopera penisul) dar care dispar si apar.sper sa nu fie din cate am cautat pe net candidoza caci akm incepe scoala si nu am chef sa umblu prin spitale-- mentionez ca nu am niki un fel de usturime mancarime sau ceva in acest gen si nu am avut nici o relatie sexuala(sex oral sau altceva) sau ceva ce ar putea afecta(iginena bn pusa la punct) totul este ok numai ca ma ingrijoreaza aceste "punctulete" VA rog sami ziceti ce este.sau cu ce m-as mai putea trata caci imi este foarte rusine de parinti sa le zic si sa urmeze medic, spitale.AJUTOR!!!!!
1 comentarii
0
14-09-2008, ora 00:00
underbird
Nu este medic/terapeut
underbird
daca nu ai mancarimi nu e candidoza, totusi primele simptome asa arata. Solutia de clotrimazol de la farmacie poate sa te ajute in cazul candidoze, chiar foarte eficient prin aplicarea de 2-3 ori zilnic dupa spalarea prealabila a penisului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.