URGENT!!!

29-07-2008
Jessy
Nu este medic/terapeut
Jessy
buna...am si eu o intrebare.iau de 4 luni anticonceptionale si luna asta vreau sa nu fac pauza de 7 zile, adica sa incep o noua folie dupa terminarea actualei, pt ca plec la mare si ar trebui sa-mi vina fix atunci.eu iau Triquilar, preparat trifazic, ar putea sa-mi deregleze ciclul?iar dupa terminarea celei de a doua folii, fac pauza de 7 zile si incep o noua folie ca si pana acuma sau pauza trebuie facuta mai mult timp?...va rog sa ma ajutati pt ca nu prea ma pricep si chiar am nevoie de aceasta lamurire...multumesc mult
2 comentarii
0
30-07-2008, ora 00:00
cat_woman
Nu este medic/terapeut
cat_woman
da, potzi continua sa iei o alta folie fara probleme, doar ca atunci cand termini cu marea incetezi sa iei medicamente.adica sa nu iei toata folia.dupa 3 zile, ciclul menstrual iti va reveni. vacantza placuta
0
01-08-2008, ora 00:00
luminitaion
Nu este medic/terapeut
luminitaion
buna..as avea si eu o intrebare cam urgenta.acum cateva zile am uitat sa iau pilula contraceptiva (luni si marti)cand mi-am adus amine de ele era miercuri si nu am stiut ce sa fac asa ca am luat-o pe cea pe care scria miercuri, se poate intampla ceva(adica sa raman gravida)va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns.multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul