URGEENTT VA ROGG SUNT DISPERATA

04-04-2008
kssandra
Nu este medic/terapeut
kssandra
buna ziua am si eu o intrebare..pe 15 dec mia venit ciclu iar la cateva zile dupa ce mia trecut (mia trecut pe 19 iar pe 27 -28 dec nu mai stiu sigur) am facut sex cu pr meu.din pacate prezervativul sa rupt insa el nu a ejaculat deloc.pe 1 ianuarie am vazut pe chiloti o pata de sange iar pe 2 secretie mai maronie.in ianuarie ciclu mia intarziat 6 ziel dupa care mia venit pe 21, in februarie mia venit p 22.in martie pe 3 am facut un test d sarcina care a iesit negativ, iar p 10 am facut altu care a iesit tot negativ.imi fac griji pt k am auzit k exista ciclu peste sarcina si k atunci knd se implanteaza "copilu" in uter apare o sangerare, pe care eu am avuto pe 1.acum in martie mia venit ciclul pe 28 si mia trecut abia azi (2 aprilie...insa mia venit pe 28 sa oprit pe 31 si mai venit iar acum pe 2 un piq...dar asea mi se intampla mai mereu ) credeti k este posibil sa fiu graavida desi mia vnei tciclul de 3 ori de atunci ? ma ingrijorat f tare sangerarea aia..nam dat importanta atunci dar in martie am citit pe un site despre ciclu peste sarcina si acea sangerare..oare este posibil ?sper sa ma puteti ajuta kt mai curand pt k sunt disperata.daca e sa fie cva se mai poate face avort? si burtik knd apare ? k yo am burtik..dar e a mea:))) adik burtik am avut mereu...a mea e maricik dar e ff moale...burtik d gravida din cate stiu eu e tare.va rog sa nu ocoliti intrebarile mele.va multumesc anticipat
3 comentarii
0
04-04-2008, ora 00:00
Dr. Markus Sorin
Medicina interna, Sighetu-Marmatiei
Dr. Markus Sorin
Sunt 2 lucruri simple care se pot face pt a diagnostica o sarcina cu exceptia vizitei la ginecolog- test de sarcina si Echografie pelvina cu vezica plina. Daca acestea nu indica prezenta unei sarcini in mod repetat, nu inteleg de ce ati fi ingrijorata. Mai exista un test-beta-HCG care se face din singe si care de asemenea poate fi de folos. Daca toate acestea sunt normale, atunci stresul este nejustificat.
0
04-04-2008, ora 00:00
bubulik2204
Nu este medic/terapeut
bubulik2204
eu zic ca nu ai de ce sa iti faci griji.cati ani ai?asta a fost prima ta menstruatie sa inteleg?de obicei la inceput menstruatiile sunt foarte neregulate si foarte abundente.sau as mai putea spune ca ai racit si ceva s-a dereglat.insa nu trebuie sa iti faci griji.o baie firbinte rezolva multe.insa nu evita un cintrol ginecologic.sangerari apar si dupa primul contact sexual si pot tine cam 3 zile.explicatii sunt multe.insa chiar nu trebuie sa iti faci griji.iar burtica in cazul unei garvide incepe sa se cunoasca adik sa creasca si sa se intareasca abia dupa un trimestru de sarcina(adica 3 luni).ti-as recomanda sa ai mai multa grija de tine.daca ai mai multe intrebari si te pot ajuta -.ai grija de tine.mult succes.
0
04-04-2008, ora 00:00
kssandra
Nu este medic/terapeut
kssandra
nu e prima.am 20 de ani. dar totusi sunt speriata. nu mam ingrijorat f tare cand sa rupt prezervativu deoarece nu a ejaculat. dar am citit pe un forum despre ciclu peste sarcina si asta ma sperie.nu stiu ce sa zic. am facut 2 teste de sarcina in martie si au iesit negative.ma gandesc k dk eram ieseau pozitive dupa atat timp(27 dec) nu stiu ce z zic. sanii nu mi sau marit, greturi nu am, ameteli am avut toata viata (am spasmofilie) dar simt o durere in partea dreapta(nu e apendicita) si in abdomen la fel simt o usoara durere.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.