uretrita... dupa tratament am ramas cu usturimi

04-10-2013
massa9611
Nu este medic/terapeut
massa9611
Buna ziua ! Am avut un contact sexual neprotejat in urma cu 2 luni am fost la medicul dermatolog... care mi-a spus ca am uretrita am luat tratament: tinizol 4 odata, azitrox 2 odata, ciprofloxacin 5 zile 1 la 12 ore, si in a 7 zi am luat o capsula de Flucovim... dupa terminarea tratamentului imi ramasesera usturimi la urinare am fost din nou mi-a dat o crema Flucidin H si pastile urinex 10 zile... le-am terminat si usturimile, arsurile nu au trecut in plus dupa contact sexual simt o durere jenanta in interiorul penisului.. Daca imi puteti da un raspuns ? Multumesc !
7 comentarii
0
06-10-2013, ora 21:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sper ca ati avut numai contacte sexuale projate de atunci caci e posibil sa dati boala la partenera si sa o luati tot de la ea.

P.S.: Schimbati medicul.
0
06-10-2013, ora 21:05
massa9611
Nu este medic/terapeut
massa9611
Da.. Acel contact a fost singurul neprotejat... deoarece venisem de la o petrecere, nu am avut prezervativ...
0
06-10-2013, ora 21:17
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Primul medic la care ati fost v-a facut analize sau v-a dat tratament fara analize ?

Exista doua variante: ori acel medic poate nu a tratat cauza, ori aveti grija sa nu se cronicizeze.
Nu mai stati pe ganduri, scrieti tot ce ati scris aici pe o hartie, mergeti la al doilea medic si vedeti cum stau lucrurile.
0
06-10-2013, ora 21:36
massa9611
Nu este medic/terapeut
massa9611
Prima data mi-a dat tratamentul fara analize... dupa tratament am facut analizele si a iesit totul ok... si urina si secretie uretrala. nu intelegeam de la ce pot veni usturimiile nici acum nu nteleg analizele au iesit bine, am fost la control e totul ok numai am bubite rosii, numai am mancarimi :-??
0
06-10-2013, ora 22:38
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. Trebuie sa treaca mai multe zile (10) de la ultimul tratament cand va duceti la analize. Schimbati policlinica unde ati facut analiza. Problema poate sa existe dar sa nu iasa la analize.

2. Igiena zilnica locala. Lenjeria de corp (de bumbac) fiarta si calcata cu fierul incins.
0
06-10-2013, ora 22:47
massa9611
Nu este medic/terapeut
massa9611
Acum imi dau de 2 ori pe zi cu crema Fucidin H.. Sunt la a 5 a zi si vad ca incepe sa nu ma mai usture.. crema este pentru ciuperci si infectii in zona organelor genitale... astept sa termin tratamentul.. 10 zile de 2 ori pe zi apoi 1 odata pe zi si dupa o data la 2 3 zile pana cand o termin... dupa care o sa refac analizele... eu cred ca boala a trecut ca altfel reveneau simptomele nu stiu... Multumesc oricum !
0
08-10-2013, ora 19:45
massa9611
Nu este medic/terapeut
massa9611
Buna seara ! Ati spus mai sus ca problema poate sa existe dar sa nu iasa la analize ! Atunci cum pot afla daca problema mai este, daca simptomele nu le mai am, decat usturimi la urinare ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.