URECHEA STANGA INFUNDATA SI SUNT INSARCINATA

15-07-2012
RALUCA 79
Nu este medic/terapeut
RALUCA 79
Buna ziua!
Sunt insarcinata in 29 de saptamani am urechea stanga infundata de 3 saptamani, daca stau in pat se desfunda sau cu capul in jos. Am fost la ORL si mi-a spus ca nu am dop de ceara, ca am nasul foarte uscat din cauza sarcinii si acel canal care comnunica cu nasul si urechea are lichid. Cand se infunda aud pana si pulsul in ureche, mananc foarte greu simt toate inghititurile in ureche si apa cand o beau.Am si trombofilie fac clexan 0.4 ml, iau natalvit, sorbifer, magne B6, no-spa.
De la ORL mi s-a dat: vit A picaturi, Pinosol picaturi sa-mi pun in nas de 3 ori pe zi timp de 2 saptamani, mi s-a spus sa stau 5 min dupa care sa suflul nasul. Eu imi pun dimineata si seara Pinosol, iar la pranz Vit A. De 3 zile am inceput tratamentul si nu este nici o ameliorare, din contra cand mananc aud in ureche de ca si cum as avea apa, inainte nu era asa.Nu pot merge pe strada, nu pot face nimic fara sa las capul in jos
Alt tratament nu exista de preferinta pastile? Ceva ce se poate lua si in sarcina.
1 comentarii
0
16-07-2012, ora 08:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este nevoie de tratament local pe ureche
incalzeste ureche cu uscatorul de par, cu bioptronul sau cu saculete cu sare..s.a
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.