Un posibil cancer?

11-07-2012
dei dei
Nu este medic/terapeut
dei dei
Buna ziua, ma numesc Andrea si am 29 de ani, de prin februarie am inceput sa ma simt destul de rau ameteli, dureri de spate, de cap, dureri abdomen in partea dreapta, in piept, mai multe simptome care mau pus la pat doua luni de zile bineinteles accentuate si de mine pt ca intrasem in panica, Am inceput de la raze la plamani 3 la numar pana in prezent toate bune, ecografii abdominale totale tot 3 la nr, toatea bune doar colecist cudat nelocuit (lenes).gastroscopie din care reiese usor reflux biliar, analize de sange bune, biochimie toate bune, hematologie toatea bune inclusiv Vsh, Imunologie aslo 400 PROTEINA C REACTIVA POZITIV, TESTELE PT COAGULAREA SANGELUI BUNE, la ginecologie sa spus ca am BIP, AM facut si testul hiv si vdrl tpha pt ca eram disperata toate negative,
In prezent ma simt foarte putin mai bine, am facut acum o saptamana iarasi analize de sange si au iesit bune, am devenit dintr-o persoana activa una cu moralul la pamant, pt ca mie frica sa nu fie vreun Cancer pe undeva si care nu il depistez.DOCTORITA mea de familie ma linisteste spunand-umi sa stau linistita ca analizele sunt bune.
8 comentarii
0
11-07-2012, ora 17:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Analiza ptr depistare Helicobacter si investigatii endocrinologice ai facut?
0
11-07-2012, ora 22:06
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
exista vreun motiv pentru a suspiciona un cancer, dpdv medical, in acest moment ? din ce descrii tu, nu prea.
0
11-07-2012, ora 22:26
dei dei
Nu este medic/terapeut
dei dei
nu, doar eu simt ca nu e ceva in regula cu mine, am simptome pe care nu le-am mai avut nicodata, si din luna februarie nu ma pot pune pe picioare, dureri de spate, de cap, am lesinat acum doua saptamani, dureri musculare, dureri in partea dreapta a abdomenului, dar analizele de sange, ecografii, raze la plamani, gastroscopia e singura la care mia iesit reflux biliar in rest sunt toate bune,
0
11-07-2012, ora 23:30
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
inca nu sunt motive pentru a suspiciona cancer. sa speram ca asa va si ramane !
0
11-07-2012, ora 23:32
dei dei
Nu este medic/terapeut
dei dei
multumesc pt raspuns, sper si eu sa fie asa.
0
13-07-2012, ora 20:54
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
numai bine !
0
25-08-2012, ora 01:03
flavidenisa
Nu este medic/terapeut
flavidenisa
Buna seara
Ma numesc Flavia si am 27 de ani. Toate problemele mele au inceput anul trecut cu o durere de spate in zona plamanilor care m-a tinut vreo 2 luni. Am fost la doctor, mi-am facut radiografie la plamani si totul a fost ok. Mi s-a spus ca este din cauza muschiilor. Dupa circa 2 luni durerea m-a lasat, nu am mai avut probleme pana acuma. Cam de o luna si jumatate au inceput din nou durerile in spate. Le am in fiecare zi sunt dureri suportabile dar care deranjeaza si cateodata durerea se manifesta cand respir. am fost din nou mi-am fcut radiografie la plamani, mi-am facut analize la sange, electrograma la inima si analiza la sputa toate au iesit bine, mai putin calciu la analizela de sange. va rog sa-mi dati un sfat ce sa mai fac si unde sa ma mai duc. Va multumesc
0
25-08-2012, ora 01:15
RaulDuke
Nu este medic/terapeut
RaulDuke
totusi nu ai fost diagnosticata cu cancer si cam asta e singura tematica de discutie ce se poarta aici... nu cred ca putem sa te ajutam prea mult pe ACEASTA sectiune a forumului... cel mult poti primi niste sfaturi aiurea, rupte din context, care sa te incurce foarte foarte tare.

principalul om care trebuie si poate sa te ajute cel mai mult, cel putin cu indrumari, trebuie sa fie medicul tau de familie. nu se pot da sfaturi in absenta unui examen clinic fata in fata...medical vorbind, pentru probleme de diagnostic.

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Programul Williams pentru durerile lombare
  • De ce apare amețeala?
  • Cum menținem sănătatea spatelui?
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Dispozitivul care te ajută să îți corectezi postura
  • Dispozitivul care poate ajuta la diminuarea durerilor de spate
  • Durerea de burtă
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  •