UNDE T NEGATIVE

23-02-2011
inimioara30
Nu este medic/terapeut
inimioara30
PROGRESS SLABE UNDE R, V2-V4, PRESENZA UNDE T NEGATIVE, POSIBIL INFARCT MIOCARDIC EPOCA IN SEDIU ANTERIOR, TULBURARI RIPOLARIZATIVE ANTERIOARE EXTINSE CARE DISPAR LA INCARCATURA...NON ARITMIE.VALORI NORMALE TENSIUNE ARTERIALA...ACESTEA SUNT REZULTATELE ULTIMELOR MELE EKG-URI SI EKG DE EFORT...MA SCUZATI PT TRADUCERE, DAR SUNT IN ITALIANA...am 31 de ani si sunt disperata..am dureri ingrozitoare in zona inimii, intepaturi, dureri puternice bratul stang, obosesc si cand urc 2 etaje, nu pot alerga, respir greu, sunt f speriata cand imi este rau...intr-o saptamana doar 2 zile sunt mai bine, restul..am un baietel minunat de 4 ani, dar nu ma pot bucura de el...am facut diverse vizite, in IT si Ro, in tara cand aveam aceste stari la urgenta imi mai trecea cu calciu intravenos...ambii parinti au suferit un infarct inaintea varstei de 60 ani, bunica e cardiaca...nimeni si nimoic nu ma poate ajuta...aici toti medicii spun ca nu am nimic periculos desi am acele unde T negative si nu mi-a dat nimeni vreun tratament dar totusi de 3 ori pe ekg scria posibil infarct anterior, pe alta cardiopatie ischemica..nu mai stiu ce sa zic,...va multumesc pentru sfat
2 comentarii
0
23-02-2011, ora 17:23
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Buna inimioara30, avind ambii parinti cu probleme cardiace tb. sa fii foarte atenta si sa fii urmarita periodic de cardiolog.Sfatul meu este adresezi unui cardiolog f bun care sa-ti instaleze holter+ABPM, cu siguranta vei afla clar ce ai la inima.Probabil o sa ti se faca si eco cord...ti-am trimis mesaj privat, citeste-l!
0
23-02-2011, ora 23:55
inimioara30
Nu este medic/terapeut
inimioara30
multumesc mult pentru sfat...pupici
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.