Umflatura in nas

29-01-2014
lindastefan
Nu este medic/terapeut
lindastefan
Buna ziua.
am un baietel de 5 ani care de 3-4 zile acuza dureri la nivelul nasului cand trebuia sa suflam mucisorii.precizez ca nu este racit doar usor infundat in nas si-l curatam cu ser fiziologic.aseara m-am uitat cu o lanterna la el in nas si am constatat ca are pe peretele septal o umflatura care seaman cu un bob de mazare de culoare usor rosie. nu are cap nu pare sa fi colectat ceva dar il doare la atingere.nu este polip pt ca nu cred ca-i crestea peste noapte si este destul de aproape de marginea nariii.
nu stiu cu ce as putea sa-i dau sa nu-i fac rau.
multumesc!
2 comentarii
0
29-01-2014, ora 10:27
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Pediatrie, Timisoara
Dr. Marcovici Tamara-Marcela
Buna ziua.
Un consult ORL se impune in situatia descrisa. Multa sanatate!
0
29-01-2014, ora 12:59
lindastefan
Nu este medic/terapeut
lindastefan
Multumesc frumos pt raspun. Tocmai m-am intors de la spital si se pare ca are PAPILOM SEPT NAZAL. Nu stiu de la ce a parur am inteles ca trebuie scos cu margini sa nu se refaca si o sa-i puna si un fir. Doamna doctor mi-a zis ca sa stau linistita ca nu e cancer.Sincera sa fiu eu atunci la cabinet eram mai linistita decat acum pt ca am crezut ca papilomul e de fapt un polip dar acum citind pe internet m-a luat groaza pt ca am vazut ca exista un risc de a fi totusi de alta natura.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Părul din nas - cum îl gestionăm corect medical
  •