Umflatura deaspura calcaiului

04-03-2009
anamaria79
Nu este medic/terapeut
anamaria79
dupa ce am purtat o pereche de pantofi noi de pile, in spatele calcaiului s-=a umflat si s-a format un chist, umflatura? nedureroasa, dar care a mai crescut.Am incercat cu creme care dizolva bataturile dar nu am reusit nimic. ce trebuie sa fac? trebuie operat?va multumesc mult.
4 comentarii
0
04-03-2009, ora 19:09
anamaria79
Nu este medic/terapeut
anamaria79
MS MULT PT SFAT.
0
09-03-2009, ora 10:33
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Stimata Domnisoara,
Problema D-voastra este destul de bine codificata si se inscrie in patologia retro-piciorului cauzata fie de un dismorfism osos calcanean, fie de o modificare globala de panta a acestuia, fie este o simpla bursita retro-calcaneana aparuta ca urmare a unui conflict mecanic cu incaltamintea.
Nici o crema nu rezolva problema si in nici un caz nu se pune problema unei interventii chirurgicale acum.
Un consult clinic va diferentia diagnosticul si va stabili tratamentul corespunzator.
Va stau oricand la dispozitie.
Cu deosebita stima,
Dr. marius Uscatu
www.chirurgiapiciorului.ro
Ortoped cu supraspecializare franceza in Chirurgia Gleznei si a Piciorului
0
13-06-2010, ora 14:25
Ella1
Nu este medic/terapeut
Ella1
Buna ziua! Am citit mesajul de mai sus primit si desemenea si raspunsul dumneavoastra si cred ca ma regasesc in aceeasi problema. Tot de la incaltamintea stramta purtata mi s au format si mie niste bataturi si ca niste noduri deasupra calcaiului care nu ma dor dar este vizibil la aspect..si ma intereseaza un remediu..am mai trimis un mesaj si am primit raspuns si repet ca ma intereseaza sa va contactez pentru o consultatie sa aflu cu ce problema ma confrunt mai exact si ce tratament pot aplica care sa si faca efectul si sa revin la forma initiala, pt ca nu mi place cum se vede si ma deranjeaza..m ar incanta foarte mult sa aflu ca nu este cazul de operatie dar daca este singura solutie nu m as impotrivi..nu am reusit sa aflu la ce clinica din Bucuresti va pot gasi.. Va multumesc!
0
13-06-2010, ora 14:57
Dr. Marius Uscatu
Ortopedie si traumatologie, Bucuresti
Dr. Marius Uscatu
Buna ziua!
Aveti datele mele de contact cand faceti "click" pe numele sau pe fotografia mea.
Ma puteti suna direct pentru programare.
Cu stima,
Marius Uscatu
Chirurg Glezna si Picior
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum îngrijim corect călcâiele?
  • Tratamentul corect al călcâielor crăpate
  •