Tuse cu innecare

24-08-2009
tibabogdan
Nu este medic/terapeut
tibabogdan
Buna ziua,

Prietena mea de 25 ani, are o tuse de foarte multa vreme. Nu reusim sa aflam cauza. Mai mult, tusea provoaca innecare si nu mai poate respira. In principiu ea spune ca simte ca ceva o gadila pe gat. Tot timpul isi drege gatul. Aproape noapte de noapte se intampla. Tot timpul tre sa fie apa sau ceaiul langa pat. E deranjant si mai mult decat atat eu cred ca este o problema grava. Anul acesta la o inmormantare am observat aceasta ca tusea era foarte grava si puternica si nu mai putea respira. Se inneca propriuzis. Este o tuse seaca.

A facut nenumarate teste si anume:

- analize de sange pentru bacterii si alte infectii
- la ORL de mai multe ori (au verificat caile respiratorii, s-au uitat cu nu stiu ce aparat in gat, a facut exudat) totul pare sa fie in regula.
- radiografie la plamani, unde a fost constatata o calcifiere nodulara pe unul din plamani, dar din cate am inteles nu reprezinta un pericol.
- ecografie abdominala pentru refluxul gastric. nu par sa fie semne de ingrijorare.
- ecografie la tiroida la care medicul a zis ca totul este ok

incercam din nou acum la endocrinologie la tiroida, pentru ca mi-a zis cineva ca asa se manifesta si tiroida. De asemenea si niste teste alegologice.

Puteti sa ma ajutati cu niste pareri? Unde putem merge? Ce medici sa mai consultam? A avut cineva astfel de simptome?

Multumesc anticipat tuturor,
Si multa sanatate!
1 comentarii
0
24-08-2009, ora 12:23
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce are prietena dvoastra nu poate fi vindecat de medicina clasica !
Consultati un medic homeopat cu experienta. Aceste simprome sunt vindecabile f. usor cu ajutorul homeopatiei care le cunoaste de 200 de ani. Va pierdeti timpul la endocrinolog cat si cu testele alergice caci chiar daca ar descoperi ceva cu ce medicament ar vindeca-o ??
In homeopatie se cunoaste atat simptomele acestea cat si remediile necesare si astfel de cazuri ca ale doamnei au fost vindecate de zeci mii de ori pana acum.

Trebuie sa schimbati medicina si nu numai medicii daca doriti vindecare.
Va sfatuiesc sa consultati cat mai repede un medic homeopat cu experienta care face exclusiv
homeopatia clasica si nu un hoemopat amator sau un medic care combina alopatia cu homeopatia.

In ce oras locuiti ?
Comunicati si rezultatul va rog daca ati mers la homeopat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.