Tumori tratate prin medicina naturista

24-06-2013
terapeut si nutritionist. Spanu
Identitate neconfirmată
terapeut si nutritionist. Spanu
Dupa ani de studiu doresc sa aflu cat mai multe informatii legate de rezultatele avute a pacientilor care s-au tratat cu un tratament naturist.Ce rezultate a avut? Am o experienta placuta si numai asa putem sa o transmitem mai departe.
3 comentarii
0
25-09-2013, ora 19:10
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Terapeut Domitian Ioan Pasca
Buna,
Exista o multime de bolnavi care au folosit in paralel cu tratamentul alopat tratamente naturiste si au avut rezultate foarte bune.
Impartaseste-ne experienta ta.
O zi binecuvantata.
0
28-05-2014, ora 21:27
ursa
Nu este medic/terapeut
ursa
Buna.Am si eu o nedumerire medicala la care as dori indrumare.In urma unor probleme de sanatate gen oboseala dificultati respiratorii la efort dureri de cap greturi si tulburari abdominale am ajuns sa fac mai multe investigatii printre care un pet scan care mai mult ma incurca decat sa ma ajute.Pe scurt au fost diagnosticate prin irm ecografii si altele urmatoarele cavernom ochi drept fibroadenom (3) san drept hipermetabolism colon drept(suv 5, 9) hipermetabolism gastric nodul slab metabolizant plaman stg.Am facut o gastroscopie si colonoscopie la care astept biopsiile dar la ochiul liber nu s a observat nici o leziune inflamatorie sau de alt tip pe tubul digestiv.In aceste conditii in care toate leziunile sunt de tip benign iar analizele de sange sunt in parametri normali exceptand o usoara eozinofilie(nici macar doar valorile eozinofilelor sunt usor crescute dar constant pe o perioada de aproape un an) si un deficit de vitamina iar markerii tumorali nu sunt pozitivi dar totusi starea mea de sanatate nu da semne de imbunatatire oboseala accentuata si dispnee la eforturi minime plus dureri articularz in special pe partea dreapta dar suportabile totusi credeti ca ar fi cazul sa mai fac biopsiile si celorlalte leziuni benigne descoperite la petscan sau sa mi indrept atentia spre alte cauze care pot da semnele enumerzte mai sus.Astept o opinie va rog.Multumesc
0
06-12-2014, ora 22:29
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Sunt MARIAN am 38 de ani si sa incep cu inceputul : in decembrie 2008 mi sa descoperit din greseala un cancer GRAWITZ STADIUL 3B pe rinichi de 12--10--10 cm ( aveam varicocel si urma sa ma operez), si mi sa scos rinichiul, si in 2009 ianuarie eram suspect de hepatita luata prin sange sau din spital dar pana la urma era steatoza hepatica grad 4( la cele doua sunt aceleasi analize) incepand cu gradul 5 incepe ciroza, si pana in iunie 2012 am folosit ceaiuri hepatice si pastile pt ficat regim alimentar odihna multa sport miscare si sa refacut in totalitate in circa 2ani, in iunie 2012 am inceput munca stresanta 12 ore cel putin pe jos fie ca ningea, ploua sau era canicula, si cam din noiembrie nu am mai putut consuma acel ceai 2 litri pe zi, faceam ecografii din 6 in 6 luni analize din trei in trei, si RMN sau CT din 2 in 2 ani, in dec. 2012 totul era bine si in mai 2013 la CT sa constatat recidiva tumorala, in loja renala unde a fost rinichiul, care avea 6, 5cm, m-am operat si sa scos tumora, in august mi sa rupt operatia ( EVENTRATIE) si am mai facut o ecografie de control si doctora na vrut sa zica nimic pana nu fac un nou ct si la el sa constatat ca am recidiva iar dar in alt loc al organismului langa coloana vertebrala si uneste muschiul spatelui de colon de 2.4-.2.5--3cm, am avut ghinion ca salile de operatie sunt in renovare si doctorul plecat si m-am operat in septembrie dar nu sa putut umbla la ea pt ca a creat sangerari masive pt aparare si avea margini neregulate si doctorul nu stia unde incepe si se termina, mi sa pus plasa abdominala, in noiembrie am depus dosarul pt SUTENT si am ratat comisia pt trei zile, si a trebuit sa MA DESCURC, in farmacie este 220 milioane, si nu eram in situatia de a mai astepta si in noiembrie la ct tumora avea 3, 7--3, 7cm si inca trei pe un plaman una de 8mm, si doua mici, am inceput SUTENTUL pe 10.11.2013, si pana in 27 febr.2014 am mancat usturoi zilnic, sfecla, varza, telina, patrunjel, marar, morcov, pastarnac, marar, ceaiuri 2 litri, pastile de ficat omega3, silimarina, esentiale, 2vitamina c pe zi, si mancare normala cu carne paine fainoase lapte peste mici salam, carnati etc, si in febr. la CT tumora scazuse de la 3, 7--3, 7cm la 3--1, 17cm si mai aveam doar cea de pe plaman de 8mm si ACUM PE 2.06, 2014 am facut un nou CT si tumora a scazut de la 3"”1, 17cm la 2-1, 6cm si cele doua de pe plamani ( drept 5mm, stang8mm) stagneaza la aceeasi dimensiune (SI STAGNAREA ESTE O VICTORIE DESTUL DE MARE), pe 23.09.2014 am facut si scintigrafia osoasa si nu sunt formatiuni tumorale acum continui cu acelasi stil de alimentatie si ceaiul, pastile si am uitat iesit aproape zilnic afara mers si sport cat imi permite operatia care are 30cm, fac tot ceea ce faceam si inainte si SUNT CEL MAI OPTIMIST OM DE PE PLANETA, si familia si grupul de pacienti cu cancer cu care ma vad ma sun si ne sustinem reciproc.Acum pe 29.10.2014 in urma CT-ului tumora de pe colon nu se mai evidentiaza si cele doua de pe plamani stagneaza.
Trimitemi o adresa de mail si iti trimit ce am eu despre cancer, tratamente, lucrari si un ghid al pacientului.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.