umora benigna pe centrul creierului apasandu-i centrii nervosi

18-03-2010
Tangerine88
Nu este medic/terapeut
Tangerine88
Buna ziua as avea o intrebare, o cunostinta de-a mea are tumora benigna pe centrul creierului apasandu-i centrii nervosi, e cam mare, si am inteles ca in romania nu exista aparatura pentru a fii extirpata, nu rezista nici la drum de masina nici de avion pt a fii transportata in strainatate! Starea ei de sanatate s-a deteriorat foarte tare, nu se poate ridica singura, nu poate sa faca absolut nimic, uneori isi pierde memoria! Va rog ajutati-ma cu un sfat va rog mult! multumesc
3 comentarii
0
28-03-2010, ora 15:40
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Spunei acele cunostinte ca homeopatia poate ajuta si vindeca astfel de tumori si fara bisturiu si sa mearga la un medic homeopat bun in Bucuresti sau unde poate.
0
28-03-2010, ora 17:23
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
mă scuzaţi, ce fel de tumoră este? adică la ce structură nervoasă- dacă ştiţi? În ce oraş s-a consultat? Există la Bucureşti centrul de neurochirurgie de la spitalul Bagdasar unde sunt destul de bine dotaţi, poate nu ar strica să fie consultată de un neurochirug de acolo.
0
01-05-2010, ora 17:30
MicaTania
Nu este medic/terapeut
MicaTania
Buna Tangerine88! Pot sa-ti fac o recomandare din propria experienta. Nu stiu daca, cunostinta ta si-ar permite o operatie in strainatate, lucru pe care i-l recomand din tot sufletul, la clinica Anadolu din Turcia exista un aparat care se numeste CyberKnife, practic esti operat de un robot. Precizia este atat de mare incat daca dintr-un reflex corpul se misca, aparatul se repozitioneaza singur. Persoana din viata mea care a suferit o astfel de interventie a ajuns la clinica prin intermediul reprezentantului lor din Romania.
-*. SANATATE MULTA!


(*modificat de administrator)

Discuțiile despre tumori benigne și cancer au fost transferate pe:

Forumul Ghid-Cancer.ro - un proiect ROmedic destinat exclusiv acestui subiect.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Tumorile cerebrale vor fi depistare mai rapid, cu ajutorul unor teste de sânge
  • Dieta ketogenică - de ajutor pentru persoanele cu cancer cerebral?
  • Medicamente antidiabetice asociate cu scăderea riscului de tumori cerebrale
  • Inovare în tratamentul glioblastomului prin imunoterapie alogenă
  •