Tumoare si lichid la nivelul abdomenului

05-11-2013
Stefaniasss
Nu este medic/terapeut
Stefaniasss
Buna, mama mea are 51 de ani..chiar astazi este ziua ei dar din pacate nu ne putem bucura de asta.Acum 5 zile a suferit o operatie de tumoare canceroase la colon si lichid la nivelul abdomenului.Medicii mi-au spus ca a fost o operatie foarte grea si ca asa ceva nu au mai vazut.Avea burta foarte umflata si tare.I-au scos tot ce era afectat si 8litri de lichid din abdomen.In urma acestei interventii a avut nevoie de foarte mult sange si asa a suferit si un accident vascular cerebral.Chiar azi dimineata au deschis-o iar ca curete pe dinauntru putin ca sa nu se lipeasca intestinele sau sa apara vreo infectie.Inca de acum 5 zile ea este la Terapie Intensiva, acum o trateaza si pentru acest Avc.Pe mine ma ingrijoreaza faptul ca sta atata timp la Terapie Intensiva.Cand merg la ea, nu vorbeste..dar ma intelege cand ii vorbesc eu si ma vede si vrea sa lupte pentru viata.Ajutati-ma va rog cu un sfat, sunt disperata.Eu am doar 18 ani, iar fratele meu 14..doar pe ea o avem.
1 comentarii
0
05-11-2013, ora 21:01
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
sa aveti putere sa treceti peste aceasta incercare grea si voi si mama voastra..si multa, multa sanatate mamei tale.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul