Tulburari ale somnului

09-02-2010
MICHELINA
Nu este medic/terapeut
MICHELINA
Buna ziua!
Revin cu o problema mai veche, nerezolvata :
Am mai multe feluri de insomnii:fie adorm dar ma trezesc dupa cateva ore si trebuie sa iau"ceva"ca sa readorm, fie, oricat de obosita ma simt si chiar atipesc la tv, cand ma culc definitiv imi simt inima, imi tot schimb pozitia si, cel mai neplacut, adorm dar ma trezesc repede ca dupa o sperietura si simt cum imi pulseaza sangele prin tot corpul.Acest lucru se repeta timp de 2-3 ore.(Nu in fiecare noapte, Doamne fereste!)Ce poate fi?
Sunt o persoana in varsta, iau tratament pentru tensiune, pentu colesterol marit.Nu ma pot hotari sa iau tratament dur pentru aceste probleme, incerc cu ceaiuri, valeriana si numai uneori 1/2 xanax.
Multumesc!

Michelina
1 comentarii
0
12-08-2020, ora 20:08
Claudiacarmen
Nu este medic/terapeut
Claudiacarmen
Michelina, ma regăsesc în relatarea dvs.la fel patesc si eu...adorm, visez, apoi ma trezesc brusc cu palpitatii, tensiune mare, teama...iau cateva picaturi valeriana, bromazepam...am luat si xanax...si captopril la tensiune mai mare.si mi, -e frica sa nu patesc la fel în Continuare.am cateva luni de astfel de chin Dvs ati rezolvat cumva aceasta problema ? Astept cu nerabdare un raspuns...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul