Tulburare somn, stres, oboseala, dureri ale inimii

09-02-2010
starletacc
Nu este medic/terapeut
starletacc
Ma confrunt de ft mult timp cu problema asta dar acum simt ca am ajuns la capat.
Sunt de fel ft emotiva, ma stresez rapid, si din cauza asta adorm foarte foarte greu, nu am somn odinitor, ma trezesc de dimineata si tot asa de mai multi ani.
Am ajuns in stadiul in care sunt in acest moment, in care stau ca o leguma in care simt ca o totala lipsa de energie, efectiv nu pot sa mai fac un dush, sa fac cel mai mic efort, ma inteapa inima ft des si recent simt dureri in jurul ei si nu intepaturi. Cu calciul am stat mereu ft prost, iau si calciul si vitamine dar aport din alimentatie nu prea am pt ca nu mananc deloc sanatos.
Adorm ft greu, cam in 2 ore. Am ameteli si simt ca mi se contracta muschii singuri. Sunt obosita constant, agitata si nu pot sa adorm. Deja ma gandesc la ce e mai rau..
3 comentarii
0
13-02-2010, ora 18:08
starletacc
Nu este medic/terapeut
starletacc
ma poate ajuta cineva cu cateva sfaturi? va rog
0
24-05-2010, ora 13:27
cocao
Nu este medic/terapeut
cocao
ai incercat sa mergi sa te spovedesti?
Sa vezi ce te apasa de esti mereu stresata?

Fara nici un fel de rautate...chiar te doare sufletul!
0
27-05-2010, ora 16:35
genesis
Nu este medic/terapeut
genesis
Buna starletacc. Din ce am dedus esti fata. Pe net simptomele date de tine corespund in oarece masura femeii din ziua de azi, cu mult stres si multa agitatie. Sfaturi...nu stiu ce as putea sa iti dau. Eu sunt barbat, putin peste 30 ani, deci ar trebui sa fmut muntii din loc cum se spune. Uite ca nu sunt asa din pacate. Am cam aceleasi stari ca ale tale. cocao s-ar putea sa aiba dreptate...cred ca durerile ne vin din suflet si poate de multe ori nu stim de ce. Practic eu unul ar trebui sa fiu cel mai fericit om, am unde sa locuiesc, nu ma pot plange de bani, am o prietena care ma iubeste enorm si ar face orice, absolut orice pentru mine, si pe care o fac sa sufere la infinit cu starile mele. Deci teoretic as fi OK...totusi e ceva care ma macina si nu stiu ce...ceva care nu ma lasa sa traiesc normal. Pentru moment dorinta mea arzatoare este sa ma las de fumat. Sper sa si reusesc si in felul asta sa imi iau o piatra de pe inima(una din ele). Nu stiu ce sfat sa iti dau :(...e usor sa iti spun incearca sa stai calma, sa te odihnesti mai mult, dar stiu ca e aproape imposibil, gandindu-ma la mine. Momentan iti doresc sanatate si multa liniste! Poate ne mai auzim!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Palpitațiile
  • Stresul are un rol activ în afecțiunile dermatologice inflamatorii
  • Stresul și sistemul imunitar
  • Efectele stresului asupra sănătății inimii sunt diferite la femei și bărbați
  • În ce mod ajută stresul memoria
  • BioSport Earbuds – căștile care îți monitorizează inima
  • 5 metode de a învinge oboseala
  • 5 obiceiuri pentru o inimă sănătoasă
  • Stresul din timpul sarcinii poate afecta dezvoltarea fătului (studiu)
  •