Tricophiton

30-01-2009
rada 69
Nu este medic/terapeut
rada 69
Am o ciuperca la unghiile de la picioare de vreo sase ani, initial mi-au fost afectate unghiile mari dupa care a inceput sa se extinda si la celelalte. De aprox doi ani incerc diverse trat f costisitoare si indelungate, asta n-ar fi nici o problema, dar n-au dat rezultate. In urma cu ceva luni am descoperit un medicament, ORUNGAL, care parea ca-mi va rezolva problema. Ghinionul a facut ca nu am apucat sa fac cele trei cure cu acest medicament, asa cum ar fi trebuit, pt ca intre timp am aflat ca am cancer la san. Bineinteles ca toata preocuparea s-a indreptat in directia asta. Acum am terminat cu chimioterapia, cu operatia, mai am de facut sedintele de radioterapie. A inceput sa-mi creasca parul si normal ca incerc sa repar ce se poate. Asa ca au inceput sa ma preocupe iar unghiile. Intrebarea este daca organismul meu ar suporta acum un tratament cu Orungal. Analizele de sange imi ies bune.
2 comentarii
0
30-01-2009, ora 16:37
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Rada, incearca sa te ungi seara pe unghii cu bitter suedez (bano!- original). De asemenea, daca ai cum sa faci rost de Aloe vera first sau aloe vera gelly, sunt excelente! Daca se usuca pielea din jur de la astea, da-te apoi cu crema de galbenele seara sau ceva pe baza de miere. Poate asa scapi de neplaceri. Parerea mea e ca n-are rost sa-ti bombardezi organismul cu chimicale, dar daca e musai, mai bine iti faci o antibiograma care sa arate exact la ce medicamnete reactioneaza cel mai bine ciuperca asta. Sanatate deplina si fie sa ai probleme cat mai marunte si sa se rezolve toate! Numai Bine!
0
30-01-2009, ora 17:43
rada 69
Nu este medic/terapeut
rada 69
Multumesc Teosophia pt recomandari si urari, am sa incerc sa fac rost de cele ce mi-ai scris mai sus si sper sa-mi faca bine.
Sanatate si toate cele bune!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.