Trichomonas

28-09-2009
simmo
Nu este medic/terapeut
simmo
Buna ziua
In urma cu aproximativ o luna am fost la medicul ginecolog deoarece am simtit o stare de discomform jos, manifestata prin mancarimi, usturime, inflamatie. Mi s-a recomandat Tinizol si 10 ovule de Flagyl. Partenerul a luat la randul lui Tinizol. Dar dupa o perioada starea de discomfort a reaparut. Am consultat un alt medic care mi-a prescris 7 zile de Metronidazol 2 dimineata si 2 seara, 2 pastile de Flucovim luate la interval de 3 zile si 10 ovule care contineau tot metronidazolm nu le mai stiu exact denumirea. Am urmat tratamentul, partenerul la fel doar ca in aceasta perioada am inteles ca nu avea voie sa consume deloc bauturi alcoolice in schimb el a mai consumat. As dori sa stiu daca tratamentul facut de el si-a facut vreun efect sau a fost totul in zadar. Putem avea contact sexual sau e posibil sa reapara problema? Dar daca am folosi prezervativ? El ce medic ar trebui sa consulte pentru a vedea daca sunt probleme sau nu? Daca tratamentul lui nu a fost facut corect dupa cate zile poate reluat tratamentul sau ce ar trebui sa facm?
Va multumesc anticipat pentru raspuns
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.