Tremurat

08-03-2013
Qaarl
Nu este medic/terapeut
Qaarl
Buna dimineata. Abia am putut sa adorm. Vreau sa va spun ca de cateva zile (3-4) simt un tremur in zona pieptului. Am tinut palma pe zona respectiva si nu se simte nimic. Si sotia a zis acelasi lucru. Nu simte nimic. Problema este ca simt ca-mi tremura pieptul. Cand merg sau cand fac cate ceva nu mai simt. Deja sunt ingrijorat. Am auzit de niste boli grave ale nervilor si deja m-am cam impancientat. Puteti sa-mi spuneti cam care ar fi cauza acestui tremurat pe care il simt ? Poate va ajuta sa va spun ca am o nevralgie intercostala si ca o tratez cu antiinflamatoare. Iau de cateva zile arcoxia de 90, pentru ca am zis ca poate este de la acea nevralgie. Dureri nu mai am atat de intense, dar am acest tremur cand dorm sau cand stau pe scaun. Cel putin atunci il simt. Foarte rar inceteaza.
1 comentarii
0
25-03-2013, ora 23:06
Qaarl
Nu este medic/terapeut
Qaarl
Am fost la doctorul de familie. Mi-a dat Calmepam 2/zi la inceput si apoi doar o jumate dimineata si una seara. Nu am gasit asa ceva si am luat Bromazepam. Pe reteta scrie diagnostic DNV. Nu stiu ce inseamna. Tremuraturile pe care le simt au trecut a doua zi, dar acum incep sa mai apara.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: