Tremurat, amorteala membrelor, durere in dreapta jos, forfot in colon! Apendicita?

25-08-2012
Paula nistor
Nu este medic/terapeut
Paula nistor
Buna seara! Va rog foarte mult sa ma ajutati cu un sfat sau o interpretare! Am 25 ani, de 3 saptamani, ma doare in dreapta jos, nici langa picior, ci mai mult spre ovar! In momentul cand durerea este mai putenica, incepe sa imi amorteasca corpul, simt ca imi urca sangele la cap, incep sa tremur foarte tare, si simt forfot in colon, cu sunete! Am crezut ca este apendicita! am fost la medic, mi-a facut ecografie abdominala, mi a luat sange si urina si nu au gasit nimic neinregula! zice ca apendicul nu este inflamat! Si m-au trimis la ginecologie, crezand ca am infectie la ovare! Ginecologul mi-a zis ca nu am absolut nimic, ca e totul in regula! Nu stiu nici in ziua de azi ce am ! si in acest moment imi este foarte rau, simt amorteala in tot corpul, am aceeasi durere in dreapta jos! Va rog mult, ce afectiune credeti ca as putea avea!? Va multumesc
4 comentarii
0
25-08-2012, ora 23:37
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
? sa fie vreo hernie?!? ai ridicat ceva greu...?
sanatate..
citeste pe Google.
0
25-08-2012, ora 23:44
Paula nistor
Nu este medic/terapeut
Paula nistor
credeti ca ar putea fi o hernie de disc, inghinala sau ombilicala ? ma gandesc daca ma doare in dreapta jos, sa fie hernie inghinala sau ombilicala? :( Va multumesc!
0
26-08-2012, ora 00:18
Paula nistor
Nu este medic/terapeut
Paula nistor
Credeti ca ar putea fi infectie la rinichi, iar tremuratul si amortirea corpului sa fie cauza infectiei ?dar nu inteleg acel forfot in colon, si durerea care este in fata, rareori simt si in spate!
0
29-08-2012, ora 20:24
Paula nistor
Nu este medic/terapeut
Paula nistor
Tin sa specific, ca am fost la un alt medic, si la fel ca si primul, mi a zis ca nu am nimic, desi durerile continua si am ameteli ! nu pot sa cred cum nimeni nu imi gaseste un diagnostic! mi a zis ca daca e apendicita, trebuia sa astept sa se umfle, altfel nu mi o gaseste si nici nu imi iese la analize si astfel nu ma opereaza! eu nu pot sta pana intru in peritonita pt a accepta sa ma opereze ei!!! ce ma sfatuiti sa fac? ce pot face pentru a grabi inflamarea apendicului ? s a intamplat cuiva asta? va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: