Tratamentul cancerului care vindeca garantat!

30-03-2010
Mihaela1973
Nu este medic/terapeut
Mihaela1973
Buna ziua! E prima oara cand scriu pe acest forum, vreau sa va informez ca exista multe secreete in privinta cancerului, el se poata trata asa cum se poata trata si o raceala, numai ca nu ne informeaza nimeni ce medicamente sa luam. Au aparut tot felul de atotstiutori ambulanti si vanzatori de prafuri pe bani grei pe internet care nu fac decat sa ne scurteze viata in disperarea noastra. Eu am fost diagnosticata cu cancer la stomac acum 1 an, era T3M2 sau ceva de genul, nu am stat sa ascult tratamente aberante si conventionale ale vechilor doctori comunisti si am cautat repede un tratament naturist. Am gasit un tratament pe baza de minerale vulcanice si imunostimulatoare ft puternice.Am incercat sa dau de Renumitul homeopat Lungu Gabriel Care a ajutat mult la vindecarea cancerului pentru ca dansul stia schemele care duceau acolo unde trebuie.Orice tratament pe care il luati sa stiti ca daca luati doza gresita este fara efect major sau chiar fatal in cazul produselor chimice. Dl. Homeopat nu avrut sa ma consulte, dansul este si clarvazator din cate am inteles desi nu sunt sigura dar mi-a spus niste chestii care m-au marcat. Mi-a spus ca eu mi-am atras boala gandindu-ma tot timpul nu vreau sa fac cancer si el stia ca a nu vrea inseamna in sistemul energetic atractia efectului nedorit. Si am refuzat mereu sa cred acest lucru insa a zis ca fiecare om care are o boala o face inconstient dar cu voia lui. Toate bolile din lume se vindeca mai ales ca tratamentul cancerului nu este de azi de maine. El a fost mereu imbunatatit si supra imbunatatit, exceptand oamenii care fac bani din acest lucru care ei vand medicaemnte oferind si bonus informatii gresite ale dozelor si tratarii in sine, nu ca nu ar fi bun medicamentul. Dl.Homeopat Lungu Gabriel a spus in felul urmator unei cunostiinte care era obeza si nu reusea sa slabeasca.. Secretul cum sa slabesti are 3 notiuni de baza : Citez " Mananci putin, mesteci mult si faci miscare" Este ft adevarat. A urmat tratamentul si a slabit 18 kg in 2 luni reducand mancarea cu 30%. In cazul cancerului mi-a spus ca, atata timp cat nu repet in gand 3 cuvinte nu ma voi vindeca orice tratament as lua. Stiam de la mai multe cunostiinte ca s-au vindecat insa nu era accesibil acest secret pentru ca este vb de karma fiecaruia si ca nu se vindeca decat cei care trebuie, am urmat in final dupa luni de insistente la Dl. Lungu sa ma ajute sa urmez tratamentul dansului. In final a zis ca ma va ajuta dupa ce voi renunta la zahar, cafea, si orice fel de carne. Dupa 1 saptamana l-am contactat si mi-a spus ca acum nu vei mai manca nimic timp de 3 zile si vei bea apa fiarta de cel putin 5 ori pe tot parcursul celor 5 zile. Nici nu mai e nevoie sa va spun cat de greu mi-a fost dar am reusit.Parca era ceva ce ma impingea de la spate sa rezist.Dupa ce am tinut 5 zile am incercat sa dau de dansul dar nu am mai reusit. Nu stiam ce sa fac, sa continui asa mi-era ft frica ca nu mai rezistam...Am hotarat sa astept la pat pina dadeam de dansul deoarece nu raspundea la telefon. In a 7 zi am primit de la dansul un mesaj. Acum poti incepe tratamentul si mi-a administrat un tratament ft complex ce necesita cel putin 3 ore de lucru acasa doar ca sa mi-l administrez.Am uitat sa va spun ca m-a intrebat inainte sa incep tratamentul De ce unele persoane se vindeca si altele nu? Raspunsul a fost unul simplu.Pentru ca trebuie! Vb mai devreme de faptul doar unele persoane se vindeca, este vb si de suflet intr-adevar. Nu pot intra in detaliu dar sunt multe persoane rele care se imbolnvesc de cancer si nu scapa de el, exceptie facand persoanele care isi schimba viata. Am urmat tratamentul dansului 27 de zile. Am mancat doar anumite alimente, am renuntat la cafea, carne, zahar si multe altele si am urmat tratamentul pe produse naturale. Va spun sincer si nu vreau sa fac reclama dar sunt multe produse bune dar secretul consta in stilul de viata si modul de administrare. Este ca si cum ne-am lupta cu o mana la spate daca luam un produs anti-cancer si strecuram zahar in sange(oricare ar fi provenienta lui). Dupa 1 luna de zile NU MAI AVEAM CELULE CANCEROASE! AM REPETAT ANALIZELE SI DOCTORII AU ZIS CA ESTE CEVA NORMAL! DACA ESTE CEVA NORMAL DLOR. "DOCTORI" DE CE NU ESTE NORMAL LA TOATA LUMEA SA SE VINDECE? DE CE MEDICICII NU RECOMANDA CE RECOMANDA UN HOMEOPAT? Eu nu vreau sa judec pe nimeni si ii multumesc pe aceasta cale dlui Lungu Gabriel ca mi-a deschis ochii si mi-a salvat viata! Psihicul meu nu ar fi rezistat fara Dzeu si fara pasii dlui Lungu. AM INVINS! CU TOTII PUTEM INVINGE! Sfatul meu este daca eu am reusit cu totii putem reusi! Rog persoanele bolnave de cancer sa nu mai gandeasca negativ si sa lupte impotriva cancerului asa cum am luptat si eu pentru ca fara lupta nu vom reusi. Multumesc dlui Lungu din tot suflet. Ar trebui sa ne sprijine medicii oncologi sa ne incurajeze dar nu o fac, ei dau diagnostic si ne trimit acasa sau la raze. Vindecarea este in alta parte.Comoditatea si nonsalanta nu ne vindeca! NE VINDECAM NOI SINGURI PRIN PUTEREA SI VOINTA CARE NE-AU DAT-O DZEU. MULTA SANTATE VA DORESC.
24 comentarii
0
30-03-2010, ora 12:33
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cauzele sufletesti si fizice ale cancerului sunt cunoscute de mult timp si sunt cunoscute si multe terapii alternative - homeopatie este intradevar o terapie f. eficenta insa depinde si de medic si de pacient.
Multi medici homeopati fac si stiu mai mult decat ce trebuie in homeopatie, ca in exemplul de mai sus, ceea ce nu este obligatoriu pt. un homeopat. Conteaza mult la ce medic ajungi, la fel de mul conteaza si increderea si vointa pacientului in vindecare si in Dumnezeu.

La aceste terapii alternative in caz de cancer nu ajung insa decat oamenii care gandesc din start ca dumneavaostra si nu se lasa macelariti trupeste si sufleteste de oncologi sau lasa pe medici sa le hotarasca destinul.

Cei mai multi oameni nu au din pacate deloc mentatiltatea dvoastra si au prea mare frica, prea mare incredere in medicina clasica, in in oncologi, socul de a afal ca u cancei ii paralizeaza in gandire. La cei mai multi este si prea putina incredere in Dumnezeu sau in terapii naturiste ca sa faca ce ati facut dvoastra. Putini vor fi mereu din pacate cei care urmeaza calea dvoastra.

In caz ca se apeleaza la terapii alternative se face de abia cand e prea tarziu, cand au vazut ca oncologii nu ii pot ajuta si asta se intampla de abia dupa ce in urma tratamentelor facute si-au distrus complet organismul. Si pe urma oamenii spun : "pai vazi, s-a dus si la homeopat si tot nu l-a ajutat". Dupa astfel de tratatemente in general nici Dumnezeu nu mai poate repara sau nu mai vrea sa repare ce s-a stricat inainte, cu atat mai putin un medic, oricat de bun ar fi el.
0
30-03-2010, ora 12:35
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ah, am uitat sa zic. Garantie nu exista la nici un medic, oricat de bun ar fi. Insa probabilitatea de vindecare creste mult. Caci multe lucruri nu depind de medic ci de pacient si de Dumnezeu. Iar viata continua si dupa moartea trupului si unii pleaca mai devreme decat altii de aici. Pt. Dumnezeu nu exista moarte si nici pt. suflet.
0
31-03-2010, ora 14:23
oliviamorosan
Nu este medic/terapeut
oliviamorosan
Buna ziua! Intr-adevar nu exista garantie, si eu am apelat la Homeopatul Lungu Gabriel si am urmat tratamentul asociat pe minerale vulcanice si regim naturist si tumoarea a scazut de la 841 gr la 319 gr ( cu dovezi clare) in 2 saptamani. Daca ma ajuta Dzeu si pot face fata tratamentul cu siguranta ma voi vindeca.
Urmati tratamentul naturist. Renuntati la Chimioterapie. Problema pacientilor este ca nu stiu cu ce sa inceapa si o iua pe drumul gresit al operatiilor si chimioterapiei. Multa stima. Dzeu ne da putere sa luptam.
0
31-03-2010, ora 17:03
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Insa ati primit si remedii homeopatice (care in general se cumpara de la farmacie) de la Dr. Lungu ?
In general un medic homeopat lucreaza cu remedii homeopatice. Din declaratiile de mai sus nu vad nici o referinta la un tratament homeopat ci mai degraba la unul naturist.
0
03-04-2010, ora 04:05
Mihaela1973
Nu este medic/terapeut
Mihaela1973
Buna seara! Sunt cateva remedii combinate homeopate in tratament dar Dl. Lungu desi este si homeopat nu aplica un tratament doar pe ramura respectiva.Este si naturist intr-adevar.Luam exemplu medicii oncologi, cati dintre ei aplica un tratament naturist, va spun eu, 1%, care isi dau seama daca medicina conventionala ne-a parasit. Ar fi formidabil daca toti ar avea norocul de asi invinge boala. Dar majoritatea merg pe conceptia medicul din spital te salveaza.. GRESIT! Un medic adevarat realizeaza un tratament complex si multilateral. Nu cum se procedeaza la Fundeni, medicul oncolog iti da o singura alternativa: Citostatice, chimioterapie. Daca ai noroc ok, daca nu te duci acasa si te pregatesti de ADIO. Cunosc ft multe persoane care sunt trimise acasa pe motivul ca nu se poate face nimic. Iarasi GRESIT. Intotdeauna exista o speranta. Apelati la medici si homeopati care accepta mai multe variante de tratament. Daca vreti un doctor bun puneti-i o singura intrebare: Dle. doctor pot sa fac tratament naturist ? Daca va aproba si va ajuta este un medic responsabil. Daca spune nu, evitati-l ca va puneti viata in pericol.Aveti incredere in medicina naturista, nu stati orbiti de medicina conventionala. Exista un filmulet despre medicina conventionala si cati oameni isi pierd din cauza ei. Acest lucru m-a facut sa apelez la medicina naturista.Daca doriti mai multe informatii contactati-l pe dl. Lungu sau cumparati cartile si DVD-ul Tratamentul secret al Cancerului, acolo aveti toate informatiile despre produsele naturale importate de dl. Lungu si tratamente naturiste combinate si incepeti un tratament multiplu.Este ft important sa va documentati in aceasta batalie a organismului. Multa sanatate va doresc tuturor si un Paste Fericit!
0
12-04-2010, ora 17:09
Caludea_Anca
Nu este medic/terapeut
Caludea_Anca
Buna ziua! Am nevoie de ajutor urgent. Unchiul meu a fost diagnosticat cu cancer la pancreas. Dupa un tratament cu citostatice, in urma tomografului, s-au descoperit inca trei tumori pe ficat. Vrem urgent sa eliminam aceasta chimioterapie si sa trecem pe un tratament homeopat sau naturist. Problema cea mai mare este ca la aflarea rezultatului, unchiul meu s-a demoralizat. Nu mai are vointa si nu stim cum sa-l mobilizam. Este foarte slabit si fara putere. Este si foarte inchis in el. Cum putem intra in legatura cu Dl. Lungu? sau poate imi puteti recomanda pe altcineva...va rog din toata inima, ajutati-ma sa gasim atat o modalitate de a-l mobiliza cat si un medic care sa-i prescrie un tratament.
Astept atat sfaturi cat si informatii si sugestii.

Va multumesc din suflet si...Doamne ajuta!
0
12-04-2010, ora 19:51
zolika
Nu este medic/terapeut
zolika
Buna seara Caludea_Anca! Sotia mea a fost diagnosticata cu cancer la pancreas si metastaza la ficat, ca si unchiul tau. Intrucit boala era intr-o faza foarte avansata medici au pronosticat ca va trai doua luni. Aurmat un tratament cu citostatice prima data pentru pancreas si dupa opauza si pentru ficat.Concomitent cu tratamentul cu citostatice aurmat un tratament naturist cu un supliment alimentar pentru boli tumorale denumit CULEVIT.In urma tratamentului tumoarea de la poncreas nu a evoluat, ficatul a inceput sa regenereze, dar a intervenit metastaza la oase.A trait inca doi ani.Tratamentul naturist cu CULEVIT este cam costisitor dar recomand tuturor bolnavilor. Doresc o insanatosire grabnica aunchiului Tau.
0
12-04-2010, ora 20:28
popovicitraian
Nu este medic/terapeut
popovicitraian
Buna seara! Eu am apelat la dl. Lungu dupa ce sotia mea a fost diagnosticata cu cancer la ficat. Medicii i-au dat 6 luni daca avea "grija de ea".Din cauza alimentatie fatale data de doctori cancer a evoluat cu metastaze multiple. Multumita lui Dzeu dl. Lungu ne-a recomandat tot Culevit dar nu simplu deoarece este insuficient. Tratamentul Dl. Lungu pe baza de minerale vulcanice, Immunarc (care este un citostatic si a fost aplicat doar 8 zile) + alte remediii interne a reusit sa involueze in cateva luni, urmand dupa aceaa un tratament doar pe produse naturale pentru detoxifierea organismului.Dieta anti-cancer si regulile stricte pe baza de nutritie au reusit sa remita cancerul.Sotia mea traieste si azi dupa 1 an si 8 luni si se simte ft bine dar cancerul nu a disparul. Ceea ce doctorii au dat 6 luni de viata am reusim sa intram in anul 2 de speranta. Cu speranta si cu dieta anti-cancer calculata se poate trai si in 2-3 ani se poate chiar si vindeca daca puterea sistemului imunitar creste. Dansul lucreaza cu mai multi doctori oncologi pe cazuri de metastaze multiple. Sanatate si o seara buna.
0
13-04-2010, ora 09:58
zolika
Nu este medic/terapeut
zolika
Buna ziua Dl. POPOVICI. Cind s-a depistat boala sotiei mele si am aflat de Culevit am prezentat toate analizele celor care au descoperit acest supliment alimentar si am cerut parerea lor. Recomandarea lor a fost doua tablete la fiecare ora intru-cat boala era foarte avansata.Tot de la producatori am cumparat si Culevitul la un pret mai avantajos.Sotia Dvs.cumfoloseste? Anultrecut dupa ce am avut probleme cu urinatul ;la o analiza de PSA s a constatat ca am prostata marita si suspect de cancer.Am urmat un tratament cu medicamente impreuna cu Culevit pe care folosesc in contiunoare si ma simt bine.Recent la biopsie previziunile medicului au fost infirmate.Doresc o insanatosire grabnica sotiei Dvs.
0
13-04-2010, ora 11:09
Caludea_Anca
Nu este medic/terapeut
Caludea_Anca
Va multumesc din suflet pentru aceste informatii. Imi dati speranta si asta conteaza enorm. Ieri a fost la doctor si se pare ca si doctorul l-a indrumat sa apeleze si la un tratament naturist in paralel cu citostaticele.. E bine de stiut de acest tratament pentru a ne putea orienta in alegerea celei mai bune variante recomandate de doctorul specializat in homeopatie.
Va multumesc din suflet!
0
04-05-2010, ora 16:41
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Cum pot da de doctorul Lungu?? Ajutati-ma si pe mine va rog frumos.
0
22-05-2010, ora 15:17
Gabita D
Nu este medic/terapeut
Gabita D
Pot incerca sa va ajut, dar pentru asta trebuie sa corespondam in mod direct.
-*





(*modificat de administrator)
0
30-05-2010, ora 12:17
Gabita D
Nu este medic/terapeut
Gabita D
Acum o saptamana am postat pe acest forum informatii imporatante despre produse naturale care au capacitatea de a reactiva capacitatea de autovindecare si autoregenerare a organismului.
Nu stiu de ce toate postarile mele sunt sterse, mutate si mutilate. Cred ca orice om trebuie sa aiba acces la informatie. Mai fac o incercare.

Iata cateva informatii vitale :

Microalge - Comoara naturală a naturii

Unde sunt alge, există viaţă. În urma fotosintezei algele formează 90 % din oxigenul de pe planeta noastră. Algele sunt una dintre cele mai vechi forme de viaţă de pe pământ. Ele există de 3 miliarde de ani şi le este caracteristic un conţinut foarte bogat de diferite elemente. În foarte multe ţări sunt astăzi microalgele componente importante ale unei alimentaţii sănătoase. De exemplu in Japonia ele se regăsesc pe fiecare meniu. Pentru aceasta există numeroase motive. Acţiunea algelor şi indispensabilitatea acestora pentru organismul uman sunt oferite de miile substanţe vitale cu o biodisponibilitate de până la 90 % pe care le conţine, şi pe care organismul le poate absorbi.

Se ştie că locuitorii Americii Latine acuma sute de ani au fost primii oameni care au consumat alge. Atât maiaşii cât şi aztecii, ambii aparţinând civilizaţiilor vechi din America Centrală şi de Sud, au cunoscut şi apreciat calităţile regenerative şi nutritive ale algelor. Cercetători ca japonezul Hiroshi Nakamura şi americanul Christopher Hills au fost pionerii care la începutul secolului al XX-lea au realizat primele studii despre alge. Studii detaliate despre alge au fost realizate însă doar de câţiva ani. De amintit sunt în primul rând numeroasele efecte pozitive ale diferitelor substanţe vitale pe care mircoalgele le conţin (vitamine, minerale, enzime, microelemente şi aminoacizi esenţiali). În centrul atenţie stau astăzi mai ales algele chlorella vulgaris, spirulina platensis, lithothamnium calcareum şi haematococcus pluvialis.

Haematoccocus Pluvialis

Substanţe vitale
Potenţialul antioxidativ
La neutralizarea oxigenului singulet, o combinaţie de oxigen chimical foarte reactivă, astaxanthinul cu puterea sa antioxidativă, care este mai puternică decât cea a vitaminei E (Shimidzu et al. 1996), se poate folosi atât pentru cosmetica interioară cât şi pentru cea exterioară. De remarcat este şi comparaţia construcţiei moleculare ale astaxanthinului cu cea a carotinoidului beta-caroten. Deşi structura lor este foarte asemănătoare astaxanthinul acţionează mult mai puternic în neutralizarea oxigenului singulent. Astaxanthinul a fost comparat şi ca şi neutralizator al radicalilor liberi şi cu vitamina C şi alţi antioxidativi cu ar fi astaxanthinul sintetic (Studiu al Universităţii Creighton). În ceea ce priveşte acţiunea antioxidativă al astaxanthinului natural este de asemenea mai puternic decât a altor carotinoide (Bagchi 2001).

Astaxanthinul natural este:

- De 20 de ori mai puternic decât astaxanthinul sintetic
- De 50 de ori mai puternic decât beta-carotenul
- De 60 de ori mai puternic decât vitamina C
- De 550 de ori mai puternic decât vitamina E
Nici un efect secundar
Unii antioxidativi sub anumite condiţi, i ca de exemplu în timpul neutralizării radicalilor liberi pot avea efecte negative. Este cazul când antioxidantivi devin pro-oxidativi şi atacă în organism celulele.

Beta-carotenul este una dintre cele mai cunoscute carotinoide antioxidative care poate să devină pro-oxidativ. Acţiunea acestui antioxidant este împiedicată numai în combinaţie cu vitamina C, şi poate astfel proteja celulele împotriva radicalilor liberi. În lipsa vitaminei C beta-carotenul poate prelua rolul distructiv al radicalilor liberi şi poate deveni el însuţi un element foarte periculos, deci poate prelua starea pro-oxidativă. Dacă stă la dispoziţie suficientă vitamina C, această stare pro-oxidativă se transformă în stare antioxidativă, şi astfel nu mai există pericol pentru celule.

Astaxanthinul este mult mai eficient decât mulţi carotinoide care pot să devină pro-oxidativi. Datorită structurii moleculare ale astaxanthinului este exclus ca acesta să se transforme într-o stare pro-oxidativă şi să dăuneze în oricare formă organismului.

Astaxantinul şi cancerul
Tanaka a constatat că astaxantinul protejează şoarecii de cancerul la vezică indus pe cale chimică şi scade riscul unor apariţiei unor tumori induse chimic în cavitatea bucală la şobolani, fiind în această privinţă mai eficient decât beta-carotenul. În plus, astaxantinul a blocat în mod semnificativ evoluţia cancerului la colon indus de carcinogen la şobolani, încetinind totodată evoluţia cancerului mamar la şoareci, având un efect mai puternic decât beta-carotenul şi cantaxantinul.

Tanaka, T, et al:
(1)Chemoprevention of mouse urinary bladder carcinogenesis by the naturally occurring carotenoid astaxanthin. Carcinogenesis 1994;15:15-19.
(2)Chemoprevention of rat oral carcinogenesis by naturally occurring xanthophylls, astaxanthin and canthaxanthin. Cancer Res. 1995;55:4059-4064.
(3)Suppression of azomethane-induced rat colon carcinogenesis by dietary administration of naturally occurring xanthophylls astaxanthin and canthaxanthin during the postinitiation phase. Carcinogenesis 1995;16:2957-2963.

Potrivit lui Kurihara, experimentele pe animale au dovedit că astaxantinul minimizează reprimarea celulelor NK (celule killer naturale), ceea ce duce la înlăturarea mai eficace a celulelor tumorale.

Kurihara H, et al: Contribution of the antioxidative property of astaxanthin to its protective effect on the promotion of cancer metastasis in mice treated with restraint stress. Life Sci. 2002;70:2509-2520.

Rezultatele pozitive privind efectul astaxantinului sunt confirmate şi de alţi oameni de ştiinţă. Bertram, Jewell şi Jyonouchi au efectuat o serie de studii independent unul de celălalt. Ei au ajuns la concluzia că succesul astaxantinului în lupta împotriva cancerului se explică prin (1) efectul său antioxidant şi antiinflamator, (2) optimizarea comunicării între celule prin aşa-numitele "gap-junctions" (legături între membranele celulare ale celulelor la animale, care fac posibil transportul anumitor molecule între celule învecinate), (3) activarea enzimelor de faza I din ficat, plămâni şi rinichi care contribuie la combaterea nocivităţii substanţelor carcinogene, (4) activarea unei gene tumor surpresoare şi (5) modularea reacţiei imunitare împotriva celulelor tumorale.

Bertram JS: Carotenoids and gene regulation. Nutr Rev. 1999;57:182-191.

Jewell C, et al: Effect of dietary supplementation with carotenoids on xenobiotic metabolizing enzymes in the liver, lung, kidney and small intestine of the rat. Br J Nutr. 1999;81:235-242.

Jyonouchi H, et al: Antitumor activity of astaxanthin and its mode of action. Nutr Cancer 2000;36:59-65.
0
30-05-2010, ora 13:01
stoicaiulia
Nu este medic/terapeut
stoicaiulia
Sint S.I.I. din Bucuresti, 51 ani, diagnostic carcinom cu celule scuamoase col uterin, cu celula mica, microinvaziv, din data de 31 oct. 2009

Am cunoscut realitatea acestei boli la ea acasa, respectiv la Institutul Oncologic Bucuresti, incredibil cu cita usurinta doctorii romani taie si indica tratamente care duc la moarte !!!! Imi va trebui timp sa-mi revin fizic si psihic doarece pina v-am gasit si in disperarea celui care afla de boala m-am supus radio terapiei, lucru pe care il regret nespus !!!
Diagnosticul meu este cancer col uterin - stadiu 1 A - si m-am vindecat cu ajutorul cartii domnului terapeut Lungu Gabriel. prin tratamentul strict si regimul alimentar , la trei saptamini de la inceperea tratamentului nu mai exista nici urma maligna in organismul meu.
Am insotit regimul cu mineral vulcanic recomandat, m-am lasat de fumat exact cum mi-a spus., respectiv dupa primele trei zile, ma simt minunat, nu pot sa ii multumesc pe cit merita!
In continuare urmez regim si indicatiile dansului. si as vrea ca toti bolnavii de aceasta boala sa aiba incredere in Dumnezeu, in puterea naturii si in oameni ca domnul. Lungu. si sa se vindece, sa termine cu porcaria de la Institutul Oncologic, cu rablele lor de aparate si metodele invechite si nerusinate cu care pretind ca isi exercita profesia asa numitii doctori de acolo!!!!!!! Este evident ca nu au pic de rusine si umanitate si sant disperati dupa bani !!!!!!!!

Sper, adica sant convinsa ca voi reusi sa scot orisice urma de raze si sa redevin absolut normala.

Va multumesc, va rog sa faceti cunoscut mai mult daca puteti ca sa se vindece cit mai multi bolnavi.
0
30-05-2010, ora 13:15
mardan_ionela_paraschiva
Nu este medic/terapeut
mardan_ionela_paraschiva
Buna ziua ! Ma numesc Mardan Paraschiva am fost diagnosticata in 2009 cu cancer de col uterin G3 si am urmat tratamentul pe minerale vulcanice al domnului Lungu Gabriel si m-am vindecat complet. Daca se poate as vrea sa postez cumva analizele inainte si dupa tratament. Va multumesc mult de tot si pe aceasta cale cei care nu au incredere in acest tratament le pot trimite pe email analizele pentru a se convinge ca este posibil. Multumesc inca o data.
0
31-05-2010, ora 09:26
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Buna dimineata mardan2008. Din cate citesc aici, ma impresioneaza cat de mult aveti incredere in domnul Lungu.Si dupa tratamentul oferit de dinsul totul merge spre bine. Imi puteti spune si mie, daca numai prin telefon pot da de domnul Lungu, si tratamentul ( consultatia) pe care il ofera tot prin telefon sau exista si o alta modalitate?? Plata consultatiei tot prin telefon este facuta?

multumesc pentru raspuns.
0
31-05-2010, ora 09:45
mardan_ionela_paraschiva
Nu este medic/terapeut
mardan_ionela_paraschiva
Buna ziua ! Sincer va spun, am toata increderea in tratamentul naturist pentru ca am reusit sa ma vindec. Il puteti contacta telefonic si va spune dansul unde sa veniti. Nu pot da multe detalii pe forum dar numarul banuiesc ca il gasiti pe google. Daca aveti dubii in ceea ce priveste tratamentul, eu va pot trimite analizele pe email pentru a vedea ca nu mai exista nici o urma maligna in corpul meu. Va multumesc si doresc multa santate tuturor.
0
31-05-2010, ora 09:50
Louca Victoria
Nu este medic/terapeut
Louca Victoria
Va multumesc foarte mult. Si noi folosim tratamente naturiste, dar as vrea sa incerc si cu D. Lungu. O sa-i contactez. Chiar asa chiar daca boala e agravata, totusi se mai poate vindeca sau chiar stacna?? Acum avem o problema destul de grava cu stomacul, poate de la atatea care le-am luat.
0
21-07-2010, ora 14:45
petrica.p
Nu este medic/terapeut
petrica.p
dar care este producatorul acestor minerale vulcanice?

multumesc!
0
20-07-2011, ora 21:49
andreri1976mocanu
Nu este medic/terapeut
andreri1976mocanu
Buna seara, eu am fost diagnostica cu cancer la plamani stadiul 4, vreau sa multumesc echipei Romedic si dl. dr. Zainea dupa cateva luni am scapat. il gasiti la telefon 0768780386.Doamne ajuta.
0
12-04-2012, ora 12:15
miriilie
Nu este medic/terapeut
miriilie
buna ziua, am nevoie de ajutor urgent.tatal meu are 64 ani si in urma RMN i sau dat urmatoarele concluzii;-formatiune inlocuitoare de spatiu corp pancreatic cu invazie locala, Frmatiune inlocuitoare de spatiu hepatice sugestive pentru determinari secundare, Adenopatii peripancreatice.-mai pe scurt cancer la pancreas cu metastaze hepatice.deocamdata nu a inceput nici un tratament dupa pasti ne iese si rezultatul la o serie de analize date de dr. oncolog lazar monica.cum pot lua legatura cu d-nul lungu gabriel?
0
16-11-2012, ora 00:53
nicolanicola
Nu este medic/terapeut
nicolanicola
ma puteti ajuta cu vreo adresa sau nr de tel a dr Lungu?
va multumesc!
0
16-04-2013, ora 19:32
marius hrab
Nu este medic/terapeut
marius hrab
buna ziua ma puteti ajuta si pe mine cu nr de tel a lui dr lungu?sunt disperat va multumesc
0
16-04-2013, ora 19:54
marius hrab
Nu este medic/terapeut
marius hrab
eu am toata increderea in mine as putea lupta cu cancerul daca ar exista asa cva, as vrea sa vad si eu niste rezultate cum era inainte si dupa, ca toata lumea vorbeste, nu stiu ce sa cred ajutatima si pe mine va rog.
Acest topic a fost închis. Nu mai pot fi adăugate noi comentarii.

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Depistarea precoce a cancerului la femeie
  • Cancerul la sân – o amenințare care poate fi prevenită
  • Un dispozitiv nanometric ar putea depista și supraveghea evoluția cancerului
  • 1 din 10 supraviețuitori ai cancerului continuă să fumeze după diagnostic
  • Consumul ridicat de cafea a fost asociat cu creșterea riscului de cancer colorectal la bărbați
  • Cologuard - un nou test neinvaziv de screening pentru cancerul colorectal
  • Administrarea zilnică de aspirină scade riscul de cancer (meta-analiză)
  •