Tratament... am fimoza?

29-03-2011
Marks
Nu este medic/terapeut
Marks
Buna ziua,
In urma cu doua zile am fost la urolog, crezand ca am fimoza. Acesta mi-a zis ca am reusit sa o inving chiar eu si ca nu am nimic asa de grav. S-a uitat atent si a zis ceva de o ciuperca pe gland. I-am spus ca ma doare foarte tare la atingere si el a zis ca e sensibilitatea ridicata. Mi-a spus sa ma dau cu NIDOFLOR de 3 ori pe zi. Ei bine vreau o parere. Acest unguent ma va ajuta pentru inlaturarea totala a fimozei si a sensibilitatii ? Deoarece desi in stare ne-erecta o pot decalota usor, in stare erecta inca pot, dar mai greu. Mentionez ca am 16 ani si nu mi-am inceput viata sexuala. Insa ma gandesc ca daca preputul nu se misca foarte lejer pe gland o sa am probleme in timpul actului. Multumesc anticipat.
8 comentarii
0
29-03-2011, ora 22:48
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Probabil ai candidoza. Dupa tratament, mergi inapoi la urolog sa stii care e rezultatul.
0
31-03-2011, ora 20:39
Marks
Nu este medic/terapeut
Marks
Si inca ceva. Daca ati sti cam cat timp trebuie sa fac tratamentul (luand boala in starea cea mai grava, doar ca sa aveti un punct de reper) si cam dupa cat timp o sa apara efecte ale unguentului.
0
31-03-2011, ora 21:03
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Efectul ar trebui sa apara in cateva zile. Nu ti-a spus medicul cat timp sa te dai? Intreaba farmacistul pentru siguranta (pentru candidoza). Chiar daca dispar simptomele, da-ti cat e necesar, nu intrerupe.
0
01-04-2011, ora 16:21
Marks
Nu este medic/terapeut
Marks
Pai sensibilitatea e aceeasi. nu dispare. insa "fimoza" parca s-a mai retras putin..parca se largeste preputul tot mai mult. Insa sensibilitatea aceasta ma pune pe ganduri foarte tare. Nu stiu cum sa scap de ea.
0
01-04-2011, ora 17:10
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Daca simti ca tratamentul nu da rezultatele asteptate, poti sa mai consulti un dermatolog. La distanta nu se poate da un raspuns obiectiv.
0
02-04-2011, ora 01:16
Marks
Nu este medic/terapeut
Marks
Eu stiam ca in cazul candidozei apar mancarimi. Ei bine la mine nu au fost niciodata mancarimi. Doar o sensibilitate foarte mare, iesita din comun.
Daca ati putea sa imi recomandati ceva pentru sensibilitatea aceasta.

Multumesc anticipat.
0
02-04-2011, ora 01:45
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cum ti-am mai spus, la distanta nu se prescrie nimic, trebuie sa aflii cauza pe "vazutelea", mergi la un dermatolog!
0
02-04-2011, ora 01:45
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
afli*
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •