Tratament ptr.bolile pe care le am.

06-04-2012
indries.indefina@yahoo.com
Nu este medic/terapeut
indries.indefina@yahoo.com
Buna ziua.Am 57 kg si sufar de mai multe boli, cum ar fi:diabet, hipertensiune arteriala stadiul II, artroza, scolioza, coxatroza la coloana vertebrala(reumatism cronic de 35 ani), hemoroizi, fiere strangulata, cardiopatie ischemica inferioara si superioara, circulatie defectuoasa, alergie la antibiotice(biseptol, eritromicina, cloramfenicol, la sulfati, sulfiti, ma umflu etc.), de 2 ani sunt diagnosticata cu insuficienta renala, iar de anul trecut din 2011 mi se umfla picioarele la glezne catre laba piciorului.De 7 ani iau tratament ptr.diabet, hipertensiune, circulatie, colesterol marit, (glurenorm, aprovel, tanakam am luat, iar acum iau pentoxiretard de 400, leridip de 20, esentin ptr.protectia ficatului, am mai folosit medicamente pastile si injectii ptr.coloana, am fost la bai cu ani in urma, fac fizioterapie in fiecare an(de 4 ani), am luat medicamente ptr.fiere si stomac(colebil, omezan, metoclopramid, bilobil etc.)Eu cred ca de la medicamente am reactii adverse:alergii, dureri de stomac, insuficienta renala, iar acum mi se umfla si picioarele.Va rog sa-mi recomandati alte tratamente pentru aceste boli.Va multumesc anticipat.
2 comentarii
0
06-04-2012, ora 11:43
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Cel mai bine ar fi sa incepeti, si sa faceti macar de doua ori pe an, o detoxifiere a organismului, pare sufocat. Metoda cea mai la indemana sunt produsele cu psilium, nu spun direct produsul, sa nu se considere reclama. Luati cum scrie pe prospect, nu intrerupeti. Nici nu banuiti cat de bine o sa va simtiti dupa nici o saptamana. Veti elimina toate substantele toxice acumulate si care blocheaza absorbtia celor necesare. Puteti lua din aceea pudra, fara alte alea adaugate, sunt cele mai bune. Ajuta digestia si diminueaza starile alergice, colesterolul. Va spun din proprie experienta, nu din auzite.
Si evitati sa luati medicamnte care nu sunt absolut necesare.
Resocializati, daca aveti tendinta si tentatia sa stati mai mult in casa sau sa fiti o fire ipohondra.
Sanatate!
0
21-11-2012, ora 19:02
delllia
Nu este medic/terapeut
delllia
cam toate bolile enumerate provin de la vezica biliara, strangulata, efctele unei vezici biliare strangulate le vedeti pe net, cautati,
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.