Tratament pentru: Helicobacter pilory: balonare, gaze intestinale, colon iritabil?

01-05-2015
Ionut_990
Nu este medic/terapeut
Ionut_990
buna! Helicobacter pilory vinovata de balonare, gaze intestinale, colon iritabil, gastrita cronica.
ma confrunt cu bacteria helicobacter pilory de 3 ani, am laut tot felul de tratamente cu antibiotice recomandate de o doctorita generalista din Bacau, am luat si naturiste de la Cluj, chiar am gasit pe un forum care si "Autor: Mr. Nick " a scris in detaliu numeroase remedii pentru aceasta bacterie care la mine nu a dat rezultate, tin sa spun ca in tot acest timp de tratament nu am consumat alcool deloc si tin tratament la alimentatie (mananc doar ce nu provoaca balonari si nu favorizeaza dezvoltarea bacteriei)!
am citit un comentariu pe un forum care un baiat avea aceasta bacterie Helicobacter pilory si la vindecat un doctor homeopat din Piatra Neamt (nu a scris nici o adresa/nume/tel. despre acel doctor); am cheltuit multi bani in acesti 3 ani ca sa scap de aceasta bacterie si de simtome, va rog sa-mi spuneti ce parere aveti despre doctorii homeopati? este bine sa ma mai duc si la un astfel de doctor si unde il pot gasi pe cel care ma poate trata?
mai scria pe un form un domn care confrunta cu aceasta bacterie de 15 ani, a povestit unui chinez despre problema lui si ia recomandat sa faca urinoterapie dimineata pe stomacul gol jetul din mijloc; domnul a spus ca in 3 saptamani de tratament sa vindecat !
nu vreau sa incerc urinoterapia deoarece cred ca voi da in hepatita.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
03-11-2023, ora 13:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Carbunele vieții
Carbon Elixir
Conține molecula C60 - Premiul Nobel. Superantioxidant este de 172 de ori mai puternic comparativ cu vitamina C, antiaging, protecția împotriva radicalilor liberi și radiațiilor 5G, booster imunitar, îmbunătățirea funcției creierului, accelerarea creșterii părului, îmbunătățirea performanțelor sportive, crește semnificativ rezistența generală a organismului.
Vezi detalii
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar balonările?
  • De ce apar și ce faci cu gazele urât mirositoare
  • Topul alimentelor ce produc gaze (balonare)
  • E normal să mă balonez atât de tare indiferent ce și cât mănânc?
  • Balonare imediat după masă - cauze și tratament
  • Topul alimentelor care provoacă balonare
  • Helicobacter pylori are o atracție pentru clor
  • Cercetătorii au realizat un studiu complet al gazelor intestinale
  • Balonarea: alimente de evitat și ce să adaugi în dieta ta
  •