Tratament pe canal

09-03-2010
Mihaela88
Nu este medic/terapeut
Mihaela88
Am facut acum vreo 2 saptamani un tratament pe canal la un dinte, la care am avut o infectie. Tratamentul a durat aproape 2 saptamani, iar dupa aceea mi a fost plombat.. Asa dintele nu mai doare, doar k nu pot sa mai musc ca inainte (este un dinte din fata), iar la atingere cateodata simt ceva ciudat, , , nu e chiar durere, dar ma ingrijoreaza deoarece doctorul mi a zis ca nu voi avea nicio jena la el si ca poate fi folosit ca orice alt dinte. Ce sa fac? Va trece in timp sau trebuie sa o iau de la capat cu radiografie si tratament pe canal?Va multumesc
1 comentarii
0
09-03-2010, ora 16:28
Dr. Cosmin Marin
Stomatologie, Bucuresti, sector 6
Dr. Cosmin Marin
buna ziua! jena la masticatie este posibila la dintii cu infectie sau la cei tratati de putin timp. Cel mai concludent este un examen radiologic facut dupa obturarea canalelor. Acolo se va vedea daca este bine obturat pe canale si/sau ce "infectie" aveti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul