Tratament la menstruatie

01-07-2009
monik25
Nu este medic/terapeut
monik25
Buna ziua, In urma unui control ginecologic, doctorul mi-a prescris un tratament cu ovule cervugid, ceai de pelin si supozitooare. Ma intereseaza sa stiu daca la menstruatie este indicat ca tratamentul sa fie continuat. .ma refer la ovule si la ceaiul de pelin Supozitoarele nu vad cum ar afecta. Ma adresez dvs. avand in vedere ca medicul meu este in concediu si nu rasp la telefon.si nici nu am intrebat daca pot sau nu sa intrerup.tratamentul la menstruatie Multumesc anticipat pentru raspuns
2 comentarii
0
01-07-2009, ora 14:59
dear
Nu este medic/terapeut
dear
buna in mod normal ovulele nu se folosesc la ciclu pentru ca nu se absorb. supozitoarele si ceaiul le poti lua numai ca tratamentul ar fi bine facut deodata. uita-te pe prospectul ovulelor si vezi ce scrie sunt ovule care se iau si la ciclu desi medicul meu spunea ca nu prea sunt eficiente. cite ovule mai ai de luat
0
01-07-2009, ora 15:10
monik25
Nu este medic/terapeut
monik25
DEAR, schema este in felul urmator: supozitor-ceai de pelin-ovul-ceai de pelin-supozitor-ceai de pelin-ovul si tot asa.pana acum am luat 5 ovule.si as mai avea 15 ca sa termin tratamentul, insa am resusit intre timp sa iau leg cu un alt medic ginecolog care mi-a spus ca pe perioada menstratiei treb sa intrerup ovulele.adik tratamentul si sa incep dupa. Recomandare ar fi sa incepi dupa menstruatie si sa ai atatea ovule cate zile sunt pana la menstruatie.ceea ce ma face sa cred ca medicul ginecolog la care am fost nu a acordat atentie maxima si nici nu mi-a furnizat toate detaliile. Multumesc mult pentru ajutor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.