Forum medical - întrebări și răspunsuri medicale
Faci mișcare sau ai vrea? Folosește aplicația Activ (by ROmedic)!
Forum medical Regulament Colaborare - răspunsuri

Tratament cu ovule

09-02-2007, ora 00:00
Autor: Lakshmi
As avea si eu o intrebare. Am primit un tratament pe baza de ovule cu Polygynax, si la interactiuni spune:"A nu se utiliza impreuna cu produse spermicide(apare risculinactivarii) si prezervative." si acum sunt nedumerita daca mai pot avea contact sexual pe durata tratamentului(10 zile)(am uitat sa intreb doctorul). A mai luat cineva? Mi-ati putea raspunde? Multumesc mult.
5 comentarii
09-02-2007, ora 00:00
Autor: mih
Fara contact in timpul tratamentului.
21-02-2007, ora 00:00
Autor: mythought
cand faci tratament cu ovule nu ai voie sa ai contact sexual.Ar trebui sa scrie si pe prospect!
25-02-2007, ora 00:00
Autor: laryssa
nu ai voie contact sexual neprotejat, dar nici protejat...trebuia sa iti spuna medicul asta...nu era nevoie sa intrebi tu...
22-06-2007, ora 00:00
Autor: DA'na
Mie , doctorul ginecolog mi-a recomandat sa iau un singur ovul. Am avut un contact sexual dupa aprox 5-6 zile. Pot aparea problleme?
22-06-2007, ora 00:00
Autor: DA'na
Am omis fapptul ca dupa luarea ovulului am observat niste scurgeri albe foarte consistente ( asemenea unor pastile faramate). Am facut dragoste neasteptand sa treac problema. Ar putea aparea complicatii ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK