Tratament cu ovule...

29-11-2008
fluturash22
Nu este medic/terapeut
fluturash22
Buna ziua! urmez un tratament pt inflamarea colului uterin, cu ovule, de patru zile si mai am ink 6 zile in care trebuie sa le iau, timp in care ar trebui sa imi vina si menstruatia. Pe prospectul ovulelor scrie k nu am voie sa le iau si pe perioada menstruatiei...dar doctorita care mi le-a prescris mi-a spus sa le iau. Ce sa fac? Pe langa ovule mai am si un unguent, Pimafucort, pe care nu am voie sa il folosesc mai mult de 7 zile din kte mi s-a spus. de ieri dimineata am observat o scurgere...de fapt nici nu stiu dak pot sa ii spun asa..pt k e lichida...e ca apa...nu e urina, nu are nici un miros, decat asa putin a medicamente, ma uda foarte tare si dak folosesc protej slip, si are in ea asa k niste bucatele de piele...roz. Poate fi asta o urmare a tratamentului, cum se curata mucoasa colului, sau din cauza k urmeaza sa imi vina menstruatia?(nu am mai avut asa ceva deci nu cred sa fie de la menstruatie.) Si urinez destul de des, ink o cauza pt care am mers la doctor, dar problema e ca atunci knd simt k trebuie sa urinez, trebuie sa merg exact in clipa aceea pt k nu pot tine asa cum tineam de obicei pana ajungeam la o toaleta, si de multe ori dak sunt departe de o toaleta scap pe mine:( ce ar trebui sa fac? se vor vedea rezultatele dupa mai multe zile de tratament? pt k de 4 zile nu vad nicio imbunatatire:(
Va multumesc anticipat pt raspuns.
1 comentarii
0
29-11-2008, ora 17:02
fluturash22
Nu este medic/terapeut
fluturash22
ink ceva...am facut analize...mi-au iesit toate normale, am facut papanicolau, nu a iesit nimic...dar tot simt acea apasare pe vezica...aproape tot timpul..:(
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.