Tratament cu Bonviva pt Maladia Lobstein

26-03-2011
vio_music2009
Nu este medic/terapeut
vio_music2009
As dori si eu daca se poate sa imi raspunda un medic ortoped la aceasta problema. Am fost internat pana ieri la spitalul Cantacuzino la med 1 pt o problema cu gatul, numai puteam inghiti bine. Au depistat ca am un reflux gastric si mi-au dat un tratament. Eu sufar de maladie Lobstein din nastere, cei de la Cantacuzino m-au intrebat ce trat am facut, le-am zis ca am urmat intre anii 1989-1995 un tratament cu Staporos injectabil ( calcitonina de porc ) primit de la un institut din Franta care m=a ajutat foarte mult ( am cazut in acea perioada si pe gheata si nu am patit nimic. In 1995 acel laborator s-a desfintat si odata cu el si medicamentul. Am icnercat alte calcitonine care sunt pe piata ( de ex de somon ), mi-au dat reactii adverse cu voma instantanee de la administrare si am suferit fracturi mai rau. Si m-am lasat pagubas. Acum la Cantacuzino mi-au recomandat sa fac Bonviva intravenos la 3 luni. Nu stiu ce sa fac, ar fi bine sa fac sau nu acest tratament ? Mi-e frica de reactiile adverse, mai ales ca am si aceasta problema cu stomacul.
1 comentarii
0
27-03-2011, ora 14:20
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
asteptati cateva zile sa raspunda un medic si daca NU,
mergeti dvs, la alt medic care, va poate preciza un raspuns la intrebare
(acesta intrebare o puteti pune si la orice cabinet privat..)
Sanatate va doresc!
O zi faina!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul