Tratament Paradontoza

31-01-2012
Zavate
Nu este medic/terapeut
Zavate
Buna seara.
Am fost la medicul stomatolog care mi-a zis ca am paradontoza.Am dintii mobili si mi-a recomandat o injectie cu acid hialuronic in gingii.si apoi o lucrare dentara pe 4-6 dinti, in momentul de fata se misca numai doi.
Am facut detartraj am facut si injectia si acum m-am capatat cu o inflamare a gingiei in zona intepaturilor foarte jenanta
Nu se obseva nici o imbinatatire din contra.
Nu stiu ce sa fac sa continui cu acest medic?de aceea va scriu doresc o parere profesionala.
Multumesc.
1 comentarii
0
02-02-2012, ora 18:15
Dr. Nicoleta Grosu
Stomatologie, cluj
Dr. Nicoleta Grosu
Acidul hialuronic se foloseste de putin timp in parodontopatii si sint putine date in ceea ce-l priveste.
Prima masura de baza in tratamentul parodontopatiilor este chiuretajul subgingival.
Daca situatia dintilor nu se imbunatateste, atunci probabil ca tratamentul de care aveti nevoie este unul mai complex (chirurgical).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: