Tratament Klion, rana pe col

14-02-2011
adelina14
Nu este medic/terapeut
adelina14
Buna ziua. Am unele nelamuriri si intrebari si am speranta ca ma veti putea ajuta. Am simtit de cateva luni unele probleme drept pentru care astazi am fost la o consultatie ginecologica. Din pacate am dat peste o domnisoara ginecolog destul de iritata care nu a putut sa ma asculte si sa ma lamureasca. Probleme sunt mai multe dar o sa incerc sa le spun pe cele mai importante. De cateva luni am simtit o scurgere ciudata alba fara miros care o eliminam mai ales la urinat. De asemenea ieri am avut un contact sexual in urma caruia m-am ales cu niste chestii foarte ciudate...adica am avut niste umflaturi si la intrare in vagin niste bucatele de carne cumva tari. Initial am crezut ca sunt negi. Dupa cateva ore au trecut, adevaru este ca le-am mai si impins eu inauntru. Mi-e frica sa nu fi fost colul sau uteru iesit...In final astazi doctorita nu a putut decat sa ma consulte(orice intrebare ii puneam imi raspundea nervoasa si plictisita) si mi-a spus ca intr-adevar am ceva scurgere urata si o rana pe col. Mi-a dat tratament ovule 10 zile Klion si metronizadol cate 4 pe zi (atat eu cat si prietenul meu). Apoi mi-a spus sa merg iarasi la ea peste 10 zile pentru un nou control si test papanicolau. Nu stiu ce sa fac pentru ca peste cateva zila ar trebui sa imi vina si ciclu, adica prin 20 cam asa si nu stiu daca sa iau ovulele sau nu. Sa le intrerup cand imi vine sau sa le iau abia dupa ce imi trece. Mi-e frica si sa astept prea mult pentru ca dupa ce termin tratamentu vreau sa merg la un nou control, dar la altcineva, adica voi pleca la cluj la facultate si sper sa gasesc pe cineva care sa imi acorde mai multa atentie. Va multumesc !
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: