Transpiratii abundente

26-08-2008
ionel78
Nu este medic/terapeut
ionel78
Buna ziua
De circa o luna ma confrunt cu urmatoarele simtome: transpiratii abundente cam de 3 ori pe zi cele mai intense noaptea urmate de senzatie de frig pe toata zona transpirata indiferent de temperatura de afara.dimineata ma trezesc cu o balta de transpiratie in pat. senzatie de oboseala permanenta.la fel in momentul in care transpir am o senzatie de neliniste si iritare. transpir in zona capului, pieptului si spate.de asemenea destul de des am o senzatie de caldura la fata urmata de o mica "aprindere"(inrosire ) a fetei. astept raspunsul dv. cu nerabdare. va multumesc
15 comentarii
0
26-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
la simptomele tale se banuie un virus infectios in corp deci o infectie.mergi la medic si fa-ti un control general cu analize de sange si control amanuntit plamani si rinichi.multa sanatate
0
27-08-2008, ora 00:00
ionel78
Nu este medic/terapeut
ionel78
Multumesc pt raspuns. Intrucit medicul meu de familie se afla in vacanta in afara tarii imi puteti spune ce analize de singe sa fac? Ce analize trebuiesc facute amanuntit pt rinichi si plamini?Cat de grav este posibil sa fie? Multumesc
0
27-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
in primul rand la un laborator particular sau o clinica se fac analizele complete de sange absolut toate si la intoarcerea medicului un control amanuntit sau mai degraba te duci la altul momentan cat dansul este plecat. Asa grav nu este deloc posibil sa fie dar cu frisoane si temperatura pe care le prezinti este bine sa faci asa caci probabil este un microb de natura infectioasa si in functie de analize medicul iti va da tratamentul necesar sau daca nu ai cum acum sa faci asa poate faci rost de un antibiotic bun cum ar fi amoxicilina oxacilina sau doxiciclina si le iei minimum o saptamana dar fara sa le intrerupi ca atunci n-ai facut nimic.intrebi farmacista cum se iau
0
27-08-2008, ora 00:00
ionel78
Nu este medic/terapeut
ionel78
Multumesc mult. posibil sa fie ceva de la gat deoarece in fiecare dimineata am o senzatie ciudata in gat?
0
27-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
da se poate sa fie si din gat nu este exclus si nu numai deci mai bine ai grija de tine si multa sanatate
0
27-08-2008, ora 00:00
ionel78
Nu este medic/terapeut
ionel78
Multumesc mult pt rapiditatea cu care imi raspundeti. e bine ca nu sunt pe moarte...:)
0
27-08-2008, ora 00:00
tudora
Nu este medic/terapeut
tudora
ai dreptate
0
27-08-2008, ora 00:00
ionel78
Nu este medic/terapeut
ionel78
Multumesc. Sunteti o draguta
0
27-08-2008, ora 00:00
filip_gina_2006
Nu este medic/terapeut
filip_gina_2006
Va rog sa ma ajutati intr-o problema. Transpir asa de mult incat a devenit o obesie ptr mine cand vad bluza uda la axile, am incercat tot felul de deodorante, nu ma ajuta la nimic.Am inceput sa ma imbrac in alb sau negru ptr. a nu se observa.Astept un raspuns.
0
27-08-2008, ora 00:00
mih
Nu este medic/terapeut
mih
BUNA.PTR TRANSPIRATIE INCEARCA TINCTURA DE SALVIE.ARE UN GUST ORIBIL DAR DA REZULTATE.
0
11-02-2010, ora 22:42
LARY76
Nu este medic/terapeut
LARY76
AM O PROBLEMA DE CATEVA LUNI AM DURERI DE ARTICULATII DAR SI DE COLOANA VERTEBRALA SI LOMBARA SI TRANSPIR FOARTE MULT NOAPTEA.AM FACUT SI ANLIZE DAR MI-AU IESIT BUNE.MENTIONEZ CA AM VARSTA DE 30 DE ANI.
0
25-08-2010, ora 17:03
costel_trompetistu
Nu este medic/terapeut
costel_trompetistu
muna am si eu o problema transpir abundent si noapte si zi an special an partea stanga subt btat permanet dupabae mereu sau cand transpir mai tare ma pisca pielea mancarimi si piscaturi trebue sa stau cu prosopul pe mine sa ami revin zilnic anafara de toate astea ma tine o durere antre coasta si rinichi de multa vreme duce asa sub coasta varsta 30 de ani astept un raspuns urgent , multumesc.
0
10-06-2012, ora 22:02
mita74
Nu este medic/terapeut
mita74
buna...transpir mult in zona capului, cand fac efort transpir exagerat peste tot, am o stare de oboseala cronica, senzatie de neliniste si mi-a crescut fenomenal de mult[chiar in exces]libidoul...aveti idee care e cauza???astept raspuns.va multumesc.
0
24-06-2012, ora 11:23
burceagabriel
Nu este medic/terapeut
burceagabriel
am cateodata o usoara usturime si intepatura in partea stangasun san nu deranjant dar un pic ingrijorator am facut ekg holter ekg care au iesit bine medicul cardiolog spunea de un jiunghi intercostal deoarece daca ar fii probleme cardiace nu sar manifesta asa ce ar pute fii?
0
18-07-2012, ora 17:05
socuta2006
Nu este medic/terapeut
socuta2006
transpiratii de uzi patul, mancarimi glezne de-ti faci rani, ganglioni umflati inghinal, axial, temperatura 38 cu ceva constant...? dupa 3 ani s-a descoperit sindrom hodgkin, stadiul 3b. verificati vsh
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •