Transpiratie excesiva pe timpul noptii, pneumotorax spontan stang

06-02-2013
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
Buna ziua.Am 30 de ani si 54-55 kg si n-am fost niciodata mai gras.analize sange facute de 2 ori la interval de vreo 4-5 luni asa doar de control, Control endocrinolog + analize totul ok.Radiografie la plamani in vara totul ok.Cu toate acestea tin sa mentionez ca am fost fumator pana acum 2 saptamani pana, pana am ajuns la spital dupa 32 de ore cu pneumotorax spontan total stang.Mi s-a facut drenaj dupa 5 zile fara operatie dupa care am fost externat acasa plamanele si-a revenit la normal.Dar tot mai am transpiratii nocturne.si de 2-3 ori pe noapte din cap pana in picioare febra nu am pt ca nu simt nici un frison sau ceva asociat cu febra.Nu am somnul agitat chiar nici nu visez sau sa ma intorc de pe o parte pe alta...si totusi transpir de ud tot.Tin sa mentionez ca am si ekg-uri facute..si radiografii pulmonare recente...nu stiu ce sa ma mai fac..multumesc pt intelegere
2 comentarii
0
07-02-2013, ora 19:04
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
-Verificati sa nu fie vreun focar infectios, in special pulmonar si efectuati saturatia oxigenului in sange.
0
07-02-2013, ora 19:07
udarmicu
Nu este medic/terapeut
udarmicu
E in jur de 100 saturatia.si treaba e ca mi se intampla doar noaptea nu sunt o fire care transpira...chiar deloc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bufeurile și transpirațiile nocturne cresc riscul pentru un eveniment cardiovascular
  • Febră și transpiraţii nocturne - cauze, diagnostic, tratament
  • Transpirația nocturnă ar putea dezvălui severitatea apneei în somn
  •