Transpiratie abundenta

08-10-2009
Alexandra-Maria86
Nu este medic/terapeut
Alexandra-Maria86
Buna ziua!
Prietenul meu transpira enorm de mult, dar asta se intampla numai noaptea.Cand a inceput sa transpire, asta se intampla in luna ianuarie 2009, am fost cu el la doctor, a facut raze si analize la sange.Doctorul a spus ca au iesit foarte bine si ca nu isi da seama de la ce anume transpira.Si de atunci transpira in continuare.Nu il doare nimic, nu tuseste, mananca foarte bine, numai ca bea 4-5 cafele mici si fumeaza un pachet de tigari pe zi.Va rog sami dati un sfat ce ar trebui sa faca sa ii inceteze aceasta transpiratie.
Va multumesc!
10 comentarii
0
09-10-2009, ora 09:01
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Pe prieten il poate ajuta homeopatia f. simplu si foarte repede, insa nu are voie sa mai bea cafea cateva saptamani daca face tratament homeopat. Sa consulte un medic homeopat.
Astfel de transpiratii sunt imposibil de vindecat si de depistat de alopatie si mergeti ca urmare de pomana la doctori si la analize.
0
09-10-2009, ora 11:35
Alexandra-Maria86
Nu este medic/terapeut
Alexandra-Maria86
Mersi pentru raspuns!
0
09-10-2009, ora 11:50
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce stadiu al somnului apar transpiratiile si unde sunt exact ?
0
09-10-2009, ora 11:51
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Ce constitutie fizica are ? Greutate ?
0
09-10-2009, ora 11:58
Alexandra-Maria86
Nu este medic/terapeut
Alexandra-Maria86
Pai de cand adoarme incepe sa transpire.Transpira peste tot, din cap pana-n picioare.Deja nu mai doarme cu tricoul pe el pt ca in nici 30 de minute e ud leoarca.Dar dimineata cand se trezeste, perna, patura si cearceaful sunt ude.Sunt unele seri cand nu transpira asa rau, dar foarte rar.Pai are 1, 80 si cred ca vreo 70kg.Nu este gras, ca altfel numi mai puneam semne de intrebare:).
0
09-10-2009, ora 16:34
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In ce oras locuiti si cati ani are ?
Exista 2 solutii:
1) consultati un medic homeopat (100-200 ron)
2) completati un formular de anamneza ca sa ii gasesc eu un remediu homeopat pe care il luati de la farmacie.

In ambele cazuri trebuie sa se lase de cafea. Asta ar fi bine cat mai repede, cafeaua este f. daunatoare.
Si sa reduca si din tigari urgent.

Formularul il gasiti aici:
home.arcor.de/scarface7/anamnesa.doc

Formularul mi-l trimiti prin mail. Imi dai adresa ta.
0
09-10-2009, ora 16:35
Alexandra-Maria86
Nu este medic/terapeut
Alexandra-Maria86
Suntem in Italia.
0
09-10-2009, ora 17:16
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
In Italia sunt farmacii homeopate...e bine !
0
09-10-2009, ora 17:18
Alexandra-Maria86
Nu este medic/terapeut
Alexandra-Maria86
M-am uitat pe acel formular, astept sa vina prietenul meu diseara si va vom trimite un mail.
0
25-04-2016, ora 04:41
Lorena Ariana
Nu este medic/terapeut
Lorena Ariana
Buna, si sotul meu are aceasi problema.. Transpira foarte tare, dar doar noapte cand doarme. Transpira tot corpul in exces si e mai rece ca mine. Ziua tranpira ca un om normal, dar noaptea transpira foarte mult. E ca si cum ar fii intr-o sauna doar ca, corpul lui nu e cald e rece. Intrebarea mea este de la ce transpira asa? Si de ce e rece si nu cald.. ? Daca ma puteti ajuta cu o parere sau un sfat e binevenit. Are 70 - 72 de kg si are 1.80. Daca ati gasit un remediu ceva as fii bucuroasa sa ma puteti ajuta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce transpirăm?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Transpir foarte tare!
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Monitorizarea transpirației, cu ajutorul unor senzori speciali
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •