Transaminazele au crescut constant in ultimele luni -1-

03-05-2008
Pruteanu Marius
Nu este medic/terapeut
Pruteanu Marius
Ma numesc Pruteanu Marius si am cateva probleme de sanatate in ultimul timp. La finele anului trecut acuzam stari de oboseala acute si o somnolenta excesiva. Am mers la medic, am efectuat un prim set de analize si mi s-a gasit colesterolul putin marit si transaminazele putin peste limita normala (49). Mi s-a recomandat un regim alimentar lipsit in totalitate de grasimi. L-am respectat, dar simptomele s-au acutizat. In luna februarie m-am prezentat din nou la medicul de familie si am efectuat inca un set de analize la clinica Med Center. De aceasta data, colesterolul a fost de 160 mg/dl, iar TGP de 56. De asemenea mi s-au descoperit mici pietricele la rinichi, drept pentru care mi s-a prescris un tratament medicamentos cu Esentiale Forte, Rovatinex si No-Spa. De asemenea mi s-a recomadat continuarea regimului alimentar strict. Am tinut regimul alimentar la sange, am aplicat o parte din tratamentul cu Esetiale, pe care mai apoi la recomandarea medicului l-am intrerupt deoarece imi provoca stari de greata si voma accentuate. Pilulele de Esentiale au fost inlocuite cu Lagossa. Am dus tratamentul la bun sfarsit, iar la ultimul examen medical, analizele au iesit si mai rau. Astfel:
Leucocite = 7, 20 10^9/l - Hematii = 5, 77 10^12/l - Hemogobina = 17, 4 g/dl - Hematocrit = 52% - Volum mediu eritrocitar = 90 fl - Hemoglobina eritrocitara medie = 30 pg -Concentratia medie de hemoglobina eritrocit = 33, 4 g/dl - Indice de distributie al eritrocitelor = 12, 70% - Trombocite = 132 10^9/l - Urmeaza:
1 comentarii
0
03-05-2008, ora 00:00
VERBAN MIHAI
Nu este medic/terapeut
VERBAN MIHAI
Marius,
Te rog sa-mi spui mai multe despre tine.
- ai avut in copilarie hepatita numai cu virus A (epidemica)vindecata sau cu sechele hepatice ?
- ce profesie ai ?
- te enervezi repede ?
- parinti tai au avut probleme hepatice ?
- mai suferi de alte boli ?
Nu sunt medic.Nu prescriu medicamente.
Ma ocup cu plante medicinale (de 20 de ani)
Am pus la punct o formula de incetinirea procesului de imbataranire cu 30 de ani.Ma poti gasi si pe net : VERBAN MIHAI - OAMENI CU HAR.
Apreciez foarte mult perseverenta ta in privinta tratari boli tale.Din pacate ai aruncat la bani pe apa sambetei...
Problema ta se poate rezolva foarte usor.
Te rog trimitemi un E-mail.
Verban Mihai
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.