Tiuit in urechi, cap, si zviciit pulsativ permanet.

25-01-2012
vitali
Nu este medic/terapeut
vitali
Buna ziua!!!! Am si eu o pacoste, ca tinitusul in urechi, si zvicit pulsativ, el mea aparut de la 19 ani asa din senin, acum am 26, eram student la colegiu, si dupa o raceala grozava map pricopsit cu acest tinitus si nu pot sa pricep dece nu se opreste si ma face sa sufar permanet.Mam adresat la muti medici din mai multe domenica: ORL. Neurologie toate analizele cerute de medicul neurolog leam facut +RMN + tomografie copiuterisata si totul e in limetele normale la virsta pe care o am... am facut si doblerografie cerebrala intra si extra craniana si mi sa spus ca e in limetele normale, dar simteam ca aveam o anxietate, lipsa de pofta de veata, lipsa de concentrare si relaxare, mereo ginditor si un fel de indispunere si frica ca devin un om care nu stie ce ise intimpla si nu are liniste la propriu si figuratdin cauza siciielii din cap.Mam adresat si neuro psihoterapeutului de nevoi ca nu mai stiam cu cine sa mai discut. si dinsii mau diagnosticat cu Neuroza si miea recomandat un tratement de 10zile cu Alfazol si Rexitin si in curind voi termina tratamentul, cei drept sunt unele ameliorari de spirit dar cu tinitusul si sicieala din cap nu se opreste.au mai suferit cineva cu asa problema sau asa suferinte, e ceva serios?????? cum se tradeaza????
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.