Timpul recuperari?

03-08-2010
utilizator_80457
Nu este medic/terapeut
utilizator_80457
Buna Ziua!
In dimineata zilei de 05.05.2008 in timp ce ma deplasam catre serviciu cu motocicleta, am fost implicat intr-un grav accident de circulatie(vina nu a fost a mea s-a dovedit lucrul asta pt curiosi)unde am fost internat de urgenta la spitalul Bagdasar-Arseni, Bucuresti in stare de coma GCS=8 pct (care a durat 8 zile )sub rezerva sedari.Am stat internat 1 luna de zile am fost externat unde am fost luat in obs. de catre doctorul neurolog din orasul unde locuiesc unde urmez retetele prescrise de catre dansa:.Pramistar, Actovegin drajeuri, am urmat o cura de 3 luni cu cerebrolysin de 5ml si acum fac tratament cu acelasi medicament numai ca s-a modificat cantitatea fiind de 10ml.Am niste idei care sau fixat pe creierul in recuperare :)Imi e nesigura starea(medicala) in viitor ?Voi redeveni aceiasi persoana care eram si inainte fara nici-o restrictie adica sa pot face plaja, sa pot practica sportul meu preferat culturismul.Acum ma confrunt cu pierderi de memorie mai mici cei drept fata de acum ceva timp datorita medicamentatiei si timpului care a trecut(presupun) si o stare putin ametita, fara energie care o am.Toate acestea ce le-am spus sau ameliorat de cand s-a intamplat accidentul si medicamentatiei urmate, totusi imi dau o stare asa de nesiguranta.Am invatat o vorba cu ceva ani in urma "TIMPUL LE REZOLVA PE TOATE" asta sa fie explicatia nesigurantei mele?
Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.