Testicul drept ingrosat. o fi hernie inghinala? | Forumul Medical ROmedic

Testicul drept ingrosat. o fi hernie inghinala?

04-09-2008
popcristian
Nu este medic/terapeut
popcristian
Buna ziua. Am si eu o problema cu testiculul drept. De cateva saptamani am observat un fel de ingrosare a scrotului in partea dreapta. In seara aceasta am palpat si am simtit o accentuare in partea inferioara a testiculului.

Sa fie hernie inghinala? Cateodata, cand merg, ma mai doare partea de sus a piciorului drept. Ieri am avut si dureri in zona abdominala, in partea dreapta, crezand ca este apendicele, dar durerile au disparut peste noapte.

Maine merg la medicul de familie pentru o consultatie, si ulterior la un medic internist sau pediatru, sa vad unde ma va trimite dna doctor.

Dupa ce v-am prezentat, ar putea fi hernie?
Mentionez ca nu simt nimic cand ma aplec, cand alerg, cand urinez, cand car greutate mare.

Astept un raspuns de la dvs. Multumesc mult!
3 comentarii
0
30-09-2008, ora 00:00
MariusSM
Nu este medic/terapeut
MariusSM
Salut,

Daca te rog imi spui si mie ce diagnostic ti-a pus medicul ? Am si eu aceleasi simptome ca tine doar ca in partea stanga.
0
11-11-2009, ora 10:47
regio_razvan
Nu este medic/terapeut
regio_razvan
AM SI EU O DURERE LA TESTICULUL STING DE VREO DOUA SAPTAMINI. CE TRATAMENT S-AR PUTEA ADMINISTRA?
0
03-12-2009, ora 09:37
VnK85
Nu este medic/terapeut
VnK85
Buna ziua,

Se pare ca si eu am o problema cu testiculul drept.Aseara mi s-a umflat f tare si ma durea, iar azi dimineata cand m-am trezit a disparut durerea si umflatura.
Aveti idee ce poate fi?
Multumesc anticipat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lovitură la/în testicule
  •