Test de sarcina

07-03-2012
blubulina
Nu este medic/terapeut
blubulina
Salut, tuturor. As avea o intrebare. Iau de 6 luni anticonceptionale iar uneori am probleme cu constipatia si folosesc ceaiuri sau supozitoare. Sa va povestesc..In ziua de 2 feb si 3 feb am folosit ceai laxativ dar fara a avea rezultat scaun moale si pt k eram constienta k poate totusi laxativul anuleaza efectul anticoncep am folosit si metoda coitului intrerupt.In data de 4 feb insa am folosit pe zi supozitor cu glicerina, undeva pe la ora 4 dupa-masa am avut contact cu ejaculare inauntru si am folosit 2 pelicule de teama k erau anulate anticoncep din cauza supozitoarelor. Pe data de 17 feb am luat ultima pastila iar pe 20 feb mi-a venit cm doar k a tinut o sg zi si cam putin, culoare mai inchisa si fara cheaguri cum aveam de obicei. Dupa cm m-am gandit k poate sunt gravida din cauza k a fost putin si diferit (ciclu peste sarcina) dar am reluat pastilele in a 8-a zi. Ieri, 6 feb mi-am facut un test de sarcina, deoarece ma dureau ingrozitor sanii si sunt ff umflati (sau poate e de la anticoncep, s-au marit) si deobicei imi trecea durerea de sani dupa cm doar k imediat ce am turnat picaturile de urina cu pipeta si a aparut prima linie a sunat cineva la usa si am azvarlit testul in buzunarul gentii de teama sa nu il vada prietenul (nu vreau sa isi faca iluzii degeaba). Pe instructiunile testului spunea ca trebuie asezat pe o suprafata dreapta si ca rezultatul trebuie citit dupa 5 minute. Eu, ca o idioata, l-am cam rasturnat in geanta si m-am uitat la test abia dupa 10 min. Problema mea si marea nedumerire : dk as fi fost gravida, a doua liniuta ar fi aparut indiferent de pozitia testului si ar fi ramas chiar si dupa 10 minute, nu? Va rog sa ma ajutati. Mi-e teama k dk as fi gravida sa nu afectez bebele cu anticoncep plus k sunt ff racita si as dori sa iau antibiotice. Va multumesc
2 comentarii
0
07-03-2012, ora 23:08
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Ti-a spus medicul ca supozitoarele cu glicerina anuleaza efectul anticonceptionalelor?
Refa testul, dar aproape sigur e negativ.
Sanatate!
0
08-03-2012, ora 19:05
blubulina
Nu este medic/terapeut
blubulina
Nu mi-a spus medicul dar am citit pe internet k laxativele scad efectul anticonceptionalelor dk sunt 3-4 scaune apoase, la fel si supozitoarele cu glicerina.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici